MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


W uczelni funkcjonuje również ponad 20 kół naukowych, w ramach których studenci realizują projekty badawcze pozwalające na łączenie wiedzy zdobytej w trakcie studiów z umiejętnościami praktycznymi. Koła naukowe stwarzają studentom niepowtarzalną szansę rozwijania ich pasji, zainteresowań i umiejętności.

Członkowie kół naukowych aktywnie uczestniczą w wyjazdach integracyjnych, promocyjnych, konferencjach oraz szkoleniach, podczas których mają możliwość poznania wielu ciekawych ludzi, w tym również swoich potencjalnych pracodawców.

Pobierz .pdf

Oprócz kół naukowych studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania i realizować swoje pasje m.in. w otwartym na początku 2021 r. Ośrodku Żeglarstwa i Sportów Wodnych, który organizuje morskie rejsy stażowe, kursy żeglarskie i motorowodne, żeglarskie i wioślarskie regaty oraz wiele innych imprez związanych z żeglarstwem, turystyką i rekreacją wodną oraz sportami wodnymi.

Uniwersytet Morski w Gdyni angażuje się również w liczne projekty społeczne. Uczelnia włączyła się m.in. w inicjatywę sekretarza Generalnego Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), która ma na celu promowanie głównego tematu Światowego Dnia Morza, jakim jest „Marynarze: w centrum żeglugi”.

30 września br. niebieską oprawę świetlną zyskał żaglowiec „Dar Młodzieży” zacumowany przy Nabrzeżu Pomorskim w Gdyni oraz budynek główny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy ul. Morskiej. Inicjatywa będzie kontynuowana w każdy kolejny Światowy Dzień Morza. Akcja ta jest symbolicznym wysiłkiem na rzecz zjednoczenia społeczności morskiej w celu podniesienia świadomości o decydującym wkładzie żeglugi w światową gospodarkę.

Co roku kilkuset absolwentów opuszcza kampus przy ul. Morskiej, by wyruszyć w rejs życia. Oby sprzyjały im pomyślne wiatry!

Opr. MAGW

Odrodzona w 1918 r. Polska od początku zdawała sobie sprawę ze słuszności hasła Vivere non est necesse, navigare necesse est, w którym to zdaniu wyrażona jest konieczność żeglugi morskiej dla naszego narodu. (za: Kazimierz Ickiewicz, „Gazeta Tczewska”)

www.umg.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!