MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


170 stypendystek,  ponad 4000 tysiące zgłoszeń, 2 040 000 zł dla nagrodzonych studentek – oto liczbowy bilans siedmiu dotychczasowych edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn stworzonego przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. W tym roku, w 7.edycji, otrzymaliśmy rekordowe 830 zgłoszeń z 38 uczelni, nagrodzono  25 studentek.

Program Nowe Technologie dla Dziewczyn to wsparcie dla wyjątkowo utalentowanych kobiet w braży IT. W ten sposób  pokazujemy wszystkim dziewczynom w Polsce, że nowe technologie potrzebują dziewczyn – mówi dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Pobierz .pdf

Prestiżowy program został stworzony przez firmę Intel Technology Poland we współpracy z Fundacją Edukacyjną Perspektywy. Stypendystki spotkały się w siedzibie Intela w Gdańsku, gdzie brały udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach, a 12 października podczas Gali otrzymały nagrody. Laureatki zostały wybrane spośród ponad 800 kandydatek.

Nowe Technologie dla Dziewczyn to pierwszy tego rodzaju „żeński” program w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Jak sama nazwa wskazuje – przeznaczony jest dla młodych kobiet: wybitnych pasjonatek nowych technologii, które albo zdawały maturę w 2021 r., albo obecnie studiują na jednej z 44 uczelni zaproszonych do programu. Przy czym, jeśli chodzi o studentki, szanse na stypendium miały te, których kierunki studiów związane są z nowymi technologiami (lista kierunków).

W siódmej edycji programu otrzymaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń – 830. Ostatecznie wybrano 25 stypendystek, które 12 października odebrały symboliczne dyplomy.

Stypendystki programu otrzymują różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymują stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie ponoszą w związku ze studiami. Zostają również zaproszane do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

Gratulacje nowo wybranym stypendystkom składali Bartosz Ciepluch, General Manager Intel Poland, Michał Dżoga – Corporate & Government Affairs at Intel Corporation wraz z dr Bianką Siwińską – dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz dziekani najlepszych polskich wydziałów informatycznych i nowotechnologicznych.

– Program stypendialny to wsparcie dla wyjątkowo utalentowanych kobiet w braży IT. Wspieramy je i pokazujemy wszystkim dziewczynom w Polsce, że taka ścieżka kariery jest dla nich, że nowe technologie potrzebują dziewczyn – mówi dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

– Chociaż liczba kobiet pracujących w branży informatycznej rośnie, wciąż jest to obszar zdominowany przez mężczyzn. Dlatego potrzebujemy inicjatyw, które otworzą kobietom drzwi do tego świata – mówi Michał Dżoga, Corporate & Government Affairs at Intel Corporation. – Spożytkowanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla rozwoju cywilizacyjnego obszarze nowych technologii ma ogromne znaczenie. Dlatego chcemy zainteresować maturzystki i studentki nowymi technologiami i związanym z nimi wykształceniem.

Podczas rozdania stypendiów dziewczyny poznały także swoich mentorów – znakomitych inżynierów, informatyków z gdańskiego Intela, którzy zgłosili chęć wspierania młodych koleżanek w ich osobistym rozwoju przez najbliższe dziewięć miesięcy.

Po części oficjalnej stypendystki otrzymały solidną porcję wiedzy podczas serii szkoleń wprowadzających do tematyki mentorigu, zdobyły najważniejsze informacje związane z ideą mentoringu oraz metodami pracy w programie. Nawiązały współpracę z mentorami oraz wypracowały pomysły i zadania na najbliższe miesiące w programie. Ustaliły cele mentoringowe i sformułowały zarys projektu, który stworzą podczas swojego udziału w programie. Za część merytoryczną szkoleń odpowiadała Joanna Koper – certyfikowana trenerka FRIS, psycholożka, trenerka dla podopiecznych i mentorów w Perspektywy Women in Tech.

Tak właśnie zaczęła się przygoda stypendystek 7. edycji programu Nowe Technologie dla Dziewczyn, która potrwa oficjalnie przez najbliższe 8 miesięcy, ale jak wiemy, to będzie dopiero wstęp. Po zakończeniu programu rozpocznie się dla dziewczyn ich kariera zawodowa – staże, pierwsze i kolejne doświadczenia zawodowe, kursy, wyjazdy i wiele nowych wyzwań! Trzymamy za Was mocno kciuki i życzymy wielu sukcesów!

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!