MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na kolejny pokaz z cyklu Prawie Kino. Tym razem w planach jest film pt.: „Dwunastu gniewnych ludzi”. Spotykanie odbędzie się się we wtorek – 26.03 – o godzinie 20.15 w auli Starego BUWu.

Młody chłopak (John Savoca) zostaje oskarżony o morderstwo własnego ojca. Zgromadzone dowody i zeznania świadków jednoznacznie wskazują na winę młodzieńca. Gdy sędzia (Rudy Bond) wysyła ławę przysięgłych na obrady, wydają się one być czystą formalnością. Prawie wszyscy ławnicy, zmęczeni upałem i pragnący jak najszybciej opuścić budynek sądu, są przekonani o winie oskarżonego. Tylko jeden z nich (Henry Fonda), nie ma wystarczającej pewności. A wyrok musi być jednogłośny. Rozpoczyna się zawzięta dyskusja, od wyniku której zależy życie chłopaka.

filmweb.pl.

Jeżeli jesteście ciekawi jaki potoczy się sprawa, przyjdźcie we wtorek i weźcie ze sobą znajomych – wstęp darmowy dla wszystkich.

Cykl pokazów filmowych "Prawie Kino" organizowany jest przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Międzywydziałowe Koło Nauk o Państwie, Prawie i Polityce "Centesimus Annus".

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt