MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Laboratoria przyszłości to program wsparcia finansowego dla szkół podstawowych umożliwiający zakup nowoczesnego wyposażenia pracowni technicznych, m.in. drukarek 3D. Sprawdź, które modele drukarek 3D są zgodne ze specyfikacją programu.

W opublikowanym katalogu wyposażenia znalazło się 175 propozycji sprzętu wraz z wymaganiami dotyczącymi jego budowy i funkcjonalności. W przypadku drukarek 3D, konieczne są zabudowane lub wymienne boki urządzenia, pole robocze o powierzchni minimum 15x15x15 cm, kompatybilny slicer, a także łączność bezprzewodowa (Wi-Fi) i możliwość zdalnego podglądu wydruku. Interfejs drukarki 3D musi być dostępny w języku polskim lub angielskim, a w zestawie ma znaleźć się instrukcja w języku polskim (może być w wersji elektronicznej). Wymagana jest 12-miesięczna gwarancja i autoryzowany serwis w Polsce, który świadczy wsparcie techniczne w języku polskim.

Dobrym wyborem są drukarki firmy MakerBot. To producent, który od 2009 roku dostarcza drukarki 3D dla edukacji, a z jego rozwiązań korzystają szkoły na całym świecie.

Wymagania programu Laboratoria Przyszłości spełniają modele MakerBot Sketch, MakerBot Method i MakerBot Method X. Autoryzowanym, polskim dystrybutorem marki jest firma CadXpert, która przygotowała atrakcyjne pakiety edukacyjne. Dzięki nim, wraz z drukarkami 3D dostarczane jest też niezbędne oprogramowanie, szkolenia, materiały i gwarancja wsparcia technicznego.

Sprawdź pakiety edukacyjne drukarek 3D dla projektu Laboratoria Przyszłości

Firma CadXpert zajmowała się m.in. wdrożeniem 12 edukacyjnych i przemysłowych drukarek 3D MakerBot Sketch w Zespole Szkół nr 5 w Stargardzie, a także wyposażeniem pracowni Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 16 drukarek 3D MakerBot Replicator+ i MakerBot Z18.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt