MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Program Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego zwyciężył w ósmej edycji Rankingu MBA Perspektywy 2021. Na podium znalazły się także: Canadian Executive MBA (CEMBA) Szkoły Głównej Handlowej (II miejsce) i emba@uw - Executive MBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (III miejsce).

Który program MBA warto wybrać, aby w maksymalnym stopniu zwiększyć swoje szanse na rynku menedżerskim? Takie pytanie stawia sobie każdy, kto na poważnie przymierza się do podjęcia tych niezwykle wymagających i kosztownych studiów. Aby ułatwić decyzję kandydatom, po dłuższej (pandemicznej) przerwie Perspektywy przygotowały, już po raz ósmy, profesjonalny Ranking Programów MBA.

- Podobnie jak w przypadku innych naszych rankingów podkreślamy, że nie powinno to być jedyne kryterium wyboru programu, szkoły czy uczelni, ale z pewnością ranking ułatwia znalezienie odpowiedzi, przynosi informacje, które, wraz z innymi, a przede wszystkim w połączeniu z projekcją własnych kryteriów wyboru, czynią odpowiedź racjonalną - mówi Waldemar Siwiński, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, inicjator profesjonalnych rankingów edukacyjnych w Polsce.

Organizatorzy programów MBA uczestniczących w rankingu wypełnili ankietę zawierającą kilkadziesiąt szczegółowych pytań. Odpowiedzi na nie posłużyły do ustalenia, kim są słuchacze i wykładowcy ocenianych programów, jak wygląda struktura i zakres programu, co oferują słuchaczom i jaki jest prestiż programu i jego organizatora.

W Rankingu Programów MBA Perspektywy 2021 uwzględnianych jest sześć kryteriów składających się łącznie z 24 wskaźników. W tegorocznej edycji Rankingu sklasyfikowano 41 programów.

“Złota Piętnastka” studiów dla mistrzów biznesu nagrodzona została 18 listopada w Warszawie podczas gali towarzyszącej Forum Liderów Kształcenia Menedżerskiego Perspektywy 2021.

Najlepszymi programami MBA w Polsce w roku 2021 są:

1. Executive MBA
Akademia Leona Koźmińskiego

2. Canadian Executive MBA (CEMBA)
Szkoła Główna Handlowa

3. emba@uw Executive MBA
Międzynarodowe Centrum Zarządzania Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego

4. Executive MBA Poznań-Atlanta
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

5. Executive MBA
Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej

6. MBA - SGH
Szkoła Główna Handlowa

7. International MBA in Strategy, Programme and Project Management
Politechnika Gdańska

8-12 Ex aequo
8= Executive MBA (opcja międzynarodowa)
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
8= MBA ze specjalizacjami
Akademia Leona Koźmińskiego
8= Executive MBA
Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
8= European Multicultural Integrated Management Program, International MBA
Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
8= Polsko-Amerykański Program Studiów MBA
Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego

13. MBA
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej

14. MBA KSB+ Master
Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie

15. SGH-WUM MBA w ochronie zdrowia
Szkoła Główna Handlowa i Warszawski Uniwersytet Medyczny

 

 

Pełny ranking i tabele szczegółowe można znaleźć w listopadowym wydaniu miesięcznika Perspektywy oraz w serwisie mba.perspektywy.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Anna Wdowińska tel. 609 999 514, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Fot. Anita Kot

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt