MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Dr hab. inż. Jolanta Pauk, prof. PB, dyrektor Instytutu Inżynierii Biomedycznej, została ekspertem Komisji Europejskiej oceniającym wnioski aplikacyjne w ramach programu Horyzont Europa

Oceniane przez prof. PB Joannę Pauk wnioski dotyczą zagadnień związanych z robotyką i sztuczną inteligencją, a w szczególności innowacjami w tych dziedzinach (HORIZON-CL4-2021/CNECT_A1/DIGITAL-EMERGING/HUMAN DIGITAL-EMERGING/Innovation in AI, data and robotics/Tomorrow’s deployable Robots: efficient, robust, safe, adaptive and trusted HUMAN/Leadership in AI based on trust).

Praca w zespole unijnych ekspertów pozwala na poznanie nowych trendów i koncepcji proponowanych przez konsorcja złożone z ośrodków naukowych i przedsiębiorców. Ocena wniosków jest także cennym doświadczeniem niezbędnym do przygotowania własnych aplikacji projektowych – podkreśla dyrektor Instytutu Inżynierii Biomedycznej.

Dr hab. inż. Jolanta Pauk jest absolwentką kierunku automatyka i robotyka na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. W latach 2000-2019 była pracownikiem Katedry Automatyki i Robotyki na macierzystym Wydziale, w 2021 roku objęła stanowisko dyrektora Instytutu Inżynierii Biomedycznej. Jako ekspert oceniała wnioski w programie Horyzont 2020.

Źródło: https://pb.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt