MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Aż 1400 dziewczyn postanowiło wejść do gry o stypendia oraz mentoring w gamingu i gamdevie. Spośród nich organizatorzy programu - Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz CD PROJEKT RED, największe polskie studio devveloperskie tworzące znane na całym świecie gry wideo (m.in. Wiedźmin, Cyberpunk 2077), wybiorą 20 laureatek.

Otrzymają one roczne stypendium w wysokości 1.000 zł miesięcznie oraz indywidualna opiekę mentorską ekspertek i ekspertów z CD PROJEKT RED, a także wezmą udział w cyklu warsztatów poświęcony różnym aspektom tworzenia gier wideo.

Popularność pierwszej edycji programu Dziewczyny w grze! dobitnie świadczy o tym, że statystyki nie kłamią: według najnowszych badań IQS opublikowanych w raporcie Game Story - w Polsce jest 17 milionów graczy, z czego aż 47% z nich — czyli 8 milionów — stanowią kobiety! Prawie 2,3 mln kobiet deklaruje, że gra codziennie na konsoli lub komputerze, a 22% graczek podkreśla, że gaming jest ich pasją.

Dlatego Fundacja Edukacyjna Perspektywy postanowiła iść o krok dalej i zachęcić miłośniczki gamingu do rozwijania kariery zawodowej w branży gier wideo, a tym samym przełamywania stereotypu gamedevu jako obszaru zarezerwowanego wyłącznie dla mężczyzn. Organizatorzy programu Dziewczyny w grze! mają nadzieję, że dzięki temu przyczynią się do wzrostu procentowego udziału kobiet wśród game developerów, który obecnie wzrósł na świecie aż do 30%, natomiast w Polsce nadal oscyluje w okolicach 20%.

Tymczasem na pokładzie polskiego gamedevu potrzebujemy kobiet — programistek, graficzek, scenarzystek, specjalistek od animacji i dźwięku — ich świetnych pomysłów, kompetencji i umiejętności. Niestety polskie uczelnie wyższe bardzo powoli dostrzegają konieczność stworzenia nowych kierunków studiów i aktualnych programów nauczania dostosowanych do potrzeb rynku gier wideo. W związku z tym poszukiwania “młodego narybku” do gamedevu warto rozpocząć już na wcześniejszym etapie edukacji — wśród uczniów liceów i techników, zainteresowanych gamingiem i nowymi technologiami. Dlatego teraz stawiamy na dziewczyny — to one mają szansę zmienić reguły tej gry!

 

https://dziewczynywgrze.pl/

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt