MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już po raz czternasty na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie organizowany będzie cykl prelekcji i warsztatów pt. „Inżynier z kulturą”.

Studenci uczelni, którym zależy nie tylko na poznaniu zagadnień z savoir-vivre’u, ale przede wszystkim na zdobyciu umiejętności miękkich przydatnych w biznesowym środowisku, mogą się szkolić w dniach 26-28 listopada w ramach wydarzenia reklamowanego hasłem „Brylant wśród diamentów”.

Trzydniowy maraton kulturalny na AGH zapowiada się bardzo ciekawie – wśród wydarzeń przygotowano m.in. warsztaty „Jak powinien wyglądać mój profil na LinkedInie” lub (cieszący się ogromną popularnością) „Ucz się lepiej i efektywniej” oraz prelekcje takie jak np. „Small talk w biznesie i magiczne 10 sekund” albo „Wyjdź z cienia – o ukrywaniu się i zaufaniu do siebie”. Jedną z prelekcji (na temat zrównoważonego rozwoju) poprowadzi Joanna Maraszek, która na co dzień wspomaga działania Fundacji Edukacyjnej Perspektywy m.in. w ramach Perspektywy Women in Tech. Na zakończenie cyklu zaplanowano degustację wina w Klubie Studenckim Gwarek jako tradycyjne kulturalne zwieńczenie cyklu (poprzednio były to m.in. kurs tańca czy koncert).

O założeniach cyklu „Inżynier z kulturą” mówi jedna z tegorocznych głównych organizatorek wydarzenia, Aleksandra Zalewska (studentka III roku inżynierii materiałowej AGH): – Podobnie jak w poprzedniej edycji wydarzenia zmieniamy akcenty i odchodzimy od skupiania się tylko na zasadach savoir-vivre’u na rzecz umiejętności biznesowych i tego, jak dzisiaj trzeba nawigować na rynku pracy, co się przydaje w życiu zawodowym i na styku życia zawodowego z osobistym. I dalej studentka tłumaczy hasło wydarzenia: – Naszym założeniem jest oszlifować umiejętności przyszłych inżynierów. tak by jako absolwenci jednej z lepszych w kraju uczelni zabłysnęli pełnym blaskiem w świecie biznesu, jak brylant błyszczy wśród innych kamieni.

Dlatego nowością wprowadzoną w tym roku są warsztaty, które w odróżnieniu od tradycyjnych prelekcji będą realizowane w niedużych grupach po to, by dostarczyły uczestnikom jak najwięcej wiedzy praktycznej. Organizatorzy wierzą, że w ten sposób studenci, którym zależy na wielostronnym rozwoju osobistym, jak najpełniej skorzystają z wydarzenia.

Na cykl „Inżynier z kulturą” zapisało się już sporo osób – każdego dnia będzie to około 100 studentów. Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/izk2021/.

 

Opr. MT

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt