MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

W ekologicznym wyzwaniu, które firma papiernicza, Herlitz rzuciła szkołom, wzięło udział niemal 5 tys. uczniów z ponad 260 szkół w całym kraju. Podczas akcji zebrano 1937 worków śmieci. Te wyniki pokazują skalę drugiej edycji #ekowyzwania.

To właśnie młodzi ludzie często dają dziś przykład starszym pokoleniom, jak powinna wyglądać dbałość o planetę. Uczniowie przez cały październik ruszali z nauczycielami w teren, by wybrać zaśmiecone czy zaniedbane miejsce w najbliższej okolicy. Następnie, wyposażeni w rękawiczki i worki odmieniali tę przestrzeń na lepsze.

Wyzwanie nie polegało jednak tylko na pracach porządkowych. Nauczyciele otrzymali także scenariusze eko-lekcji, które przygotowali partnerzy akcji – startup Dotlenieni.org oraz Fundacja Ekopotencjał. Dzięki temu uczniowie nie tylko działali, ale też zdobywali wiedzę na temat ekologii i poszanowania środowiska.

- Herlitz, jako wiodący producent zeszytów w Polsce, część z nich produkuje w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu. To jeszcze nie cała produkcja, ale krok na przód w stronę ekologii. Każdy, nawet z pozoru niewielkie działanie na rzecz planety ma sens. Chcieliśmy to pokazać, rzucając szkołom #ekowyzwanie. W tegorocznej edycji wzięło udział 5 raz więcej uczniów niż jeszcze rok wcześniej. To pokazuje ogromny potencjał, którzy drzemie w najmłodszych i tego rodzaju akcjach – mówi Jacek Pobłocki, Head of Marketing w Herlitz.

Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu zdjęcia metamorfozy zaśmieconego miejsca. Jury przyznawało punkty za liczbę zebranych worków, za kreatywne podejście do zadania (szkoły szykowały m.in. transparenty z ekologicznymi hasłami) oraz za nominację innych szkół (czyli rzucenie wyzwania kolejnym klasom). W #ekowyzwaniu 2021 zwyciężyli:

I miejsce: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Łużnej

II miejsce: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Powierciu 

III miejsce: Szkoła Podstawowa im. KEN w Gruszowie

Do zwycięskich szkół trafią zestawy papiernicze o wartości 1000 zł każdy. Dodatkowo, pierwsze 100 klas, które podjęło wyzwanie, otrzyma zeszyty z serii „Chroń Ziemię, to nasz dom” (Save Earth, It’s our home). Są one wykonane w stu procentach z makulatury. Można je ponownie przetworzyć nawet 3-4 razy. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy eko-dyplom.

herlitz.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt