MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Prorektor ds. współpracy z otoczeniem dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ została wybrana na prezydenta-elekta europejskiej organizacji The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB). Funkcję prezydenta będzie pełnić w latach 2023-2025.

The European Council for Small Business and Entrepreneurship (ECSB) jest organizacją non-profit, której działalność opiera się na badaniach naukowych w obszarze przedsiębiorczości i małego biznesu. Powstała w 1988 roku i zrzesza obecnie około 400 członków reprezentujących 42 kraje. Jej podstawowym celem jest rozpowszechnianie wiedzy naukowej oraz wspieranie badań i otwartej wymiany pomysłów między środowiskiem akademickim, polityką i praktyką.

- Bardzo cieszę się z powierzonej mi nowej funkcji. To ogromna odpowiedzialność, ale też możliwość realnego kształtowania europejskiej sceny naukowej w obszarze przedsiębiorczości. Wierzę, że przyniesie wiele wymiernych korzyści dla Uniwersytetu Łódzkiego i coraz większej grupy osób zajmujących się przedsiębiorczością na naszej uczelni. Swoje doświadczenia wykorzystuję już we właśnie zainaugurowanej Akademii Przedsiębiorczości. - Mówi dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ

ECSB jest uznawana za główną organizację skupiającą europejskich naukowców zajmujących się przedsiębiorczością, którzy z powodzeniem współpracują ze społecznością praktyków oraz przyczyniają się do zwiększenia wpływu społecznego w obszarze przedsiębiorczości w całej Europie.

Dr hab. Agnieszka Kurczewska, prof. UŁ jest członkiem ECSB od 10 lat, a od 6 lat zasiada w Zarządzie tej organizacji. W ramach swojej kadencji stworzyła konkurs BLI (Best Learning Innovation), organizowała warsztaty naukowe dla młodych naukowców i koordynowała działania reprezentantów władz krajowych. Jest pierwszym prezydentem z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej w historii organizacji.

Prof. Agnieszka Kurczewska jest pomysłodawczynią i główną koordynatorką Akademii Przedsiębiorczości #UniLodz, która jest już dostępna dla wszystkich studentów. Akademia to seria video, która ma przede wszystkim inspirować do zakładania własnej działalności.

Źródło: https://www.uni.lodz.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt