MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza i jedna z najlepszych uczelni przyrodniczo-rolniczych w Polsce.

W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 zajmuje drugie miejsce wśród uczelni rolniczych. Kształci blisko 16 000 studentów na 39 kierunkach studiów (w tym 11 prowadzonych w języku angielskim) – od weterynarii, technologii biomedycznej, architektury krajobrazu, przez ekonomię, informatykę, po dietetykę i Organic Agriculture and Food Production (ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności w języku angielskim).

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie jest prężnym ośrodkiem akademickim cieszącym się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży w kraju i za granicą, cenionym za dbałość o jakość kształcenia oraz wierność najlepszym tradycjom uniwersyteckim. Programy studiów są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do potrzeb rynku pracy, zmieniającej się sytuacji gospodarczej oraz zainteresowań młodych ludzi. W ofercie edukacyjnej znajdują się kierunki, które wychodzą poza dyscypliny rolnicze, leśne, a nawet przyrodnicze, takie jak matematyka, informatyka czy nauki ekonomiczno-społeczne.

Na studentów czeka nowoczesny kampus, 1500 pomieszczeń dydaktycznych, 60 pracowni komputerowych, 300 sal wykładowych i ćwiczeniowych, 24 aule, świetnie wyposażone laboratoria i biblioteka. SGGW to uczelnia przyrodnicza z 200-letnią tradycją. Adepci weterynarii znajdą tu m.in. klinikę małych zwierząt, klinikę koni oraz zwierzętarnię. Młodzi naukowcy mają możliwość prowadzenia badań na światowym poziomie w innowacyjnych pracowniach m.in. w Centrum Badań Biomedycznych z wykorzystaniem unikalnej aparatury m.in. do biologii molekularnej, nanotechnologii i nanoinżynierii.

Studenci kierunków rolniczo-przyrodniczych co roku w ramach praktyk terenowych odwiedzają arboretum w Rogowie, bagna w Białowieży, rolniczy zakład doświadczalny w Żelaznej czy nadleśnictwa Lasów Państwowych. A jeśli komuś marzy się spróbować sił za granicą, nic prostszego! Badanie populacji papug w Brazylii, leczenie lwów w RPA, a może studia połączone z kursem parzenia herbaty na Tajwanie? Sky is the limit! Studenci SGGW jeżdżą po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki blisko 275 podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.

SGGW to nie tylko uczelnia – to styl życia

Ale wysoki poziom nauczania, centra badawcze z najnowocześniejszym sprzętem, ciekawe praktyki i zaangażowani w swoją pracę dydaktycy – to nie jedyne, co wyróżnia SGGW.

Jak przystało na nowoczesną uczelnię XXI wieku, kampus zapewnia studentom wszystko, czego potrzebują. W sercu zielonego Ursynowa w Warszawie można mieszkać, uczyć się i spędzać czas ze znajomymi. Na miejscu znajdziemy m.in.: kultowy klub Dziekanat, basen, hale sportowe, boiska i kryte korty tenisowe, kuszące zielenią trawniki, gdzie w ciepłe popołudnia i wieczory można grać w badmintona oraz integrować się przy grillu, a nawet kino letnie wyświetlane na ścianie akademika!

SGGW to też przyjaźnie na całe życie. W 14 doskonale wyposażonych akademikach na studentów czeka 4000 miejsc. Studia to również możliwość twórczego spędzania wolnego czasu poprzez korzystanie ze wszystkich zasobów uczelni i uczestniczenia w szeroko rozumianym życiu studenckim. Do wyboru są 62 koła studenckie, AZS, Ludowy Zespół Artystyczny „Promni” oraz uczelniany chór. Bo nic tak nie łączy, jak wspólna pasja!

SGGW – przyciągamy najlepszych!

W rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wzięło udział 13 096 kandydatów. Chętnych do studiowania w najstarszej polskiej uczelni rolniczej na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia było o  402 osób więcej niż w roku ubiegłym.

Największą popularnością pod względem liczby kandydatów podczas tegorocznej rekrutacji cieszyły się: informatyka (6,96 os./miejsce), finanse i rachunkowość (6,42 os./miejsce), weterynaria (5 os. /miejsce), zarządzanie (4,65 os./miejsce), logistyka (4,6 os./miejsce) oraz ekonomia (4,27 os./miejsce).

Dołącz do nas! Zapraszamy!

Więcej informacji na temat rekrutacji: Informator dla kandydatów na studia 2022/2023

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt