MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Wczoraj, rektor Politechniki Łódzkiej prof. Krzysztof Jóźwik otrzymał wiadomość o jednomyślnym zatwierdzeniu wniosku PŁ o uzyskanie statusu pełnoprawnego członka europejskiego konsorcjum skupiającego innowacyjne uczelnie. Oznacza to, że łódzka uczelnia techniczna dołącza do elitarnej sieci the European Consortium of Innovative Universities ECIU.

Jak zaznacza rektor - Informacja ta sprawiła mi ogromną przyjemność, bowiem proces przystąpienia do ECIU był skomplikowany, wymagający i trwał niemal rok. Jak wspominałem, obejmując urząd rektora, moim celem jest aby Politechnika Łódzka odgrywała znaczącą rolę jako Uniwersytet Europejski. Aby tak się stało musimy osiągać światowe standardy w nauce i kształceniu. Właśnie dlatego zabiegaliśmy o ponowne dołączenie do Europejskiego Konsorcjum Innowacyjnych Uniwersytetów, sieci skupiającej 13 uczelni. Nasza współpraca w tym gronie będzie dotyczyć innowacyjnej edukacji, badań i wymiany wiedzy, a także innowacji w życiu społecznym.

W sieci ECIU są uczelnie z Holandii, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Irlandii, Niemiec, Szwecji, Norwegii, Litwy, Francji, Finlandii, Włoch oraz Meksyku – po jednej z każdego państwa. Politechnika Łódzka będzie w tym gronie jedyną polską uczelnią.

Źródło: https://p.lodz.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt