MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na 54. miejscu opublikowanego przez „Financial Times” rankingu najlepszych szkół biznesu w Europie znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego. Koźmiński jest też jedyną polską uczelnią, którą docenił brytyjski dziennik, umieszczając ją w swoim prestiżowym rankingu.

Najwięcej czołowych uczelni znajduje się w Europie Zachodniej. Pierwsze trzy miejsca pozostały takie same jak w ubiegłym roku i zajmują je HEC Paris, London Business School i Insead. Uczelnia partnerska Akademii Leona Koźmińskiego – ESCP Business School – zajęła 14. miejsce.

Ranking uczelni powstaje na podstawie czterech szczegółowych zestawień pokazujących jakość programów i osiągnięcia absolwentów studiów MBA, EMBA, studiów magisterskich z zarządzania i studiów podyplomowych, publikowanych przez „FT” sukcesywnie w ciągu roku. Warunkiem znalezienia się w tych rankingach jest posiadanie akredytacji międzynarodowej AACSB lub EQUIS. Akademia Leona Koźmińskiego jako jedyna uczelnia w Polsce ma komplet akredytacji międzynarodowych. W rankingu EMBA 2021 „FT” zajmuje 29. miejsce, a w Masters in Management 2021 „FT”  – 49. miejsce w Europie.

- Jesteśmy atrakcyjnym miejscem do studiowania dla młodzieży z całego świata. Studenci w swoich wyborach często kierują się rankingiem „FT”. Chcą uczyć się w Europie, w kraju o dużej dynamice gospodarczej, jakim jest Polska, i w Warszawie, która jest świetnie skomunikowana z europejskimi miastami i relatywnie niedroga w porównaniu z Norwegią czy Francją. Dlatego co piąty nowy student przyjmowany do nas na studia jest cudzoziemcem – mówi rektor uczelni, prof. Grzegorz Mazurek.

Koźmiński jest też bardzo chętnie wybierany przez polskich studentów. Unikatową cechą uczelni jest praktyczne podejście do umiędzynarodowienia. Studenci ALK mają do wyboru studia w pełni angielskojęzyczne lub prowadzone w języku polskim, mogą skorzystać z wymiany studenckiej w ramach sieci ponad 200 uczelni partnerskich z całego świata, co roku gości w Warszawie kilkaset osób z zagranicy w ramach programu Erasmus. Akademia prowadzi programy double degree z kilkoma uczelniami europejskimi z rankingu „FT”, co daje możliwość uzyskania dwóch dyplomów w trakcie nauki. Jest partnerem strategicznym najstarszej uczelni biznesowej w Europie ESCP Business School i prowadzi jeden z sześciu europejskich kampusów tej instytucji.

Pełny ranking uczelni „Financial Times” jest dostępny TUTAJ

 

Źródło: https://www.kozminski.edu.pl

5.12.21

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt