MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Kolejne kraje, tym razem z regionu Morza Czarnego, dołączyły do programu Horyzont Europa. Gruzja i Armenia podpisały umowy przyznające im status państw stowarzyszonych z unijnym programem badań i innowacji. Dzięki temu naukowcy i innowatorzy z obu krajów mogą uczestniczyć w programie na takich samych warunkach jak podmioty z państw członkowskich UE.

Umowa stowarzyszeniowa dla Gruzji została podpisana 7 grudnia br. w Brukseli przez komisarz Mariję Gabriel i Michaiła Chkhenkeli, gruzińskiego ministra nauki i edukacji. Republika Armenii podpisała z KE umowę przyznającą jej status stowarzyszenia z programem Horyzont  Europa  już 12 listopada br.

Zarówno Gruzja, jak i Republika Armenii były w pełni stowarzyszone z programem Horyzont 2020 od 2016 r. Gruzja była najbardziej aktywna w obszarach Działania Marii Skłodowskiej-Curie (MSCA), zdrowia, społeczeństw i infrastruktur badawczych. Największy udział Armenii w H2020 dotyczył MSCA, infrastruktur badawczych, innowacji w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP), a także rozpowszechniania doskonałości i społeczeństwa.

Obydwa kraje brały udział w projekcie H2020 Black Sea Horizon, którego celem było trwałe wzmocnienie międzyregionalnej współpracy w dziedzinie nauki, technologii i innowacji (STI) między UE a regionem Morza Czarnego.

 

Źródło: https://www.kpk.gov.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt