MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na ponad pięciu tysiącach metrów kwadratowych warszawskiego EXPO XXI, w warunkach sanitarnego bezpieczeństwa, ponownie mamy nadzieję spotkać maturę ze studiami – XXXVII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2022 odbędzie się 18 i 19 marca, w piątek i sobotę. Mamy nadzieję na szeroką reprezentację uczelni z Polski i ze świata – zainteresowanie kandydatów na studia ofertami uczelni  jest tradycyjnie – ogromne; tęsknota za naszymi spotkaniami w realu – także!

Na salonowej scenie, przygotowanej z myślą o pół tysięcznej widowni, wystąpią przed gośćmi targowymi eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy przedstawią założenia matury 2022 z przedmiotów obowiązkowych - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Oprócz zasad egzaminu i porad dotyczących strategii udanego podejścia, omówią oni interpretacje poleceń sprawiające trudność w poprzednich latach oraz błędy najczęściej popełniane na maturze przez poprzedników.

Wytrawni moderatorzy pomogą w dopytaniu przedstawicieli najchętniej wybieranych uczelni o to, dlaczego właśnie ich oferta kierunkowa jest gwarancją sukcesu dla przyszłych absolwentów.

Ze studentami i organizatorami studiów porozmawiamy o zasadniczych dylematach kandydatów, np.: czy studia niestacjonarne są propozycją dla mniej zdolnych, czy można liczyć na nich na stypendium? Czy da się łączyć studia z pracą, a może – czy warto studiować… nie pracując? Czy „ścisłowcy” powinni iść na studia uniwersyteckie, czy na politechnikę? Czy kandydat z wielką empatią społeczną powinien wybrać politykę społeczną, czy psychologię? Skąd wiedzieć, który z kierunków na uniwersytecie medycznym będzie dla mnie najlepszy: lekarski, pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne? Ile imion ma informatyka z punktu widzenia kandydata na studia informatyczne?

W programie są spotkania z Perspektywami: Joanna Koper, nasza super edukatorka poprowadzi wykład, który pomoże w zbudowaniu osobistej strategii wyboru studiów , a Waldemar Siwiński, pomysłodawca rankingów edukacyjnych, pokaże nam czarno na białym, jak Ranking Kierunków Studiów (i Ranking Szkół Wyższych) mogą pomóc w ostatecznym wyborze miejsca, w którym najlepiej będzie studiować osobie o już wstępnie sprofilowanych wyobrażeniach o własnej karierze edukacyjnej i zawodowej. 

W bardziej intymnej, warsztatowo-konsultacyjnej przestrzeni umożliwimy rozmowy z ekspertami rynku pracy, specjalistami w zakresie zawodów i predyspozycji jutra, budowania indywidualnych ścieżek kariery w trakcie studiów.

Szczegółowy program znajdzie się niedługo na stronie internetowej Salonu.

http://salon.perspektywy.pl/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt