MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Z radością informujemy, że Uniwersytet Medyczny w Białymstoku rozpoczął projekt „Biologia i Chemia po akademicku”, w ramach którego zapraszamy uczniów szkół średnich, w szczególności klas biologiczno-chemicznych, medycznych i pokrewnych, na zajęcia praktyczne oraz konsultacje w zakresie biologii i chemii. Na każde zajęcia uczniowie rejestrują się indywidualnie. Projekt ten otrzymał dofinansowanie ze środków budżetu państwa w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki- Popularyzacja Nauki i Promocja Sportu.

Głównym celem projektu „Biologia i Chemia po akademicku” jest ukazanie praktycznego zastosowania nauki. Pragniemy, aby biologia i chemia, przedmioty, które kojarzą się uczniom z wiedzą teoretyczną zdobywaną w celu uzyskania dobrych wyników na egzaminie maturalnym, stały się realnym zainteresowaniem, które młodzież chciałaby rozwijać na studiach.

Projekt polega na zorganizowaniu dwóch rodzajów zajęć- zajęć praktycznych oraz konsultacji. Zajęcia praktyczne, w których uczniowie biorą aktywny udział ukazują zastosowanie zdobywanej przez nich w szkole wiedzy. Celem organizacji konsultacji z ekspertami na poziomie akademickim jest danie uczniom możliwości rozwinięcia tematów, które ich ciekawią, a których z różnych względów nie mają możliwości rozwinięcia w szkole.

Nasze działania dają możliwość bezpłatnego zgłębienia nauk medycznych, ale w sposób ciekawy, polegający na doświadczeniach. Wartością dodaną jest poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach medycznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w  projekcie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Pierwsze zajęcia praktyczne oraz konsultacje rozpoczynamy już 17 stycznia 2022 roku. Można się już na nie zarejestrować.

Więcej informacji i rejestracja: https://www.umb.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt