MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Przed tobą matura i najważniejsze życiowe decyzje? Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie spieszy z pomocą! Odwiedź nas podczas Dni Otwartych 21 i 22 stycznia.

W programie znajdziesz wiele atrakcji - prezentację uczelni i oferty kierunków studiów, szkolenie „Wszystko o rekrutacji”, spotkania ze studentami i wykładowcami, a także wykłady „Wybuchowa chemia”, „Wszechobecne fale” oraz „Genetyka w natarciu”.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to najstarsza w kraju uczelnia rolnicza i przyrodnicza, której początki sięgają 1816 roku. Szkoła jest prężnym ośrodkiem akademickim, cieszącym się uznaniem i niesłabnącym zainteresowaniem młodzieży i kadry dydaktycznej w kraju i za granicą, cenionym za dbałość o jakość kształcenia, wierność najlepszym tradycjom uniwersyteckim, otwartość na zmiany oraz dynamiczny rozwój.

Uczelnia oferuje 39 kierunków studiów (w tym 11 prowadzonych także w języku angielskim): od przyrodniczych i technicznych, po weterynarię, kierunki społeczne oraz ekonomiczne. Kształci blisko 16 000 studentów na studiach stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych oraz w ramach międzynarodowej wymiany studentów.

Poznaj SGGW

Chcesz podjąć studia, ale zastanawiasz się, jaki kierunek wybrać? Dni Otwarte to doskonała okazja, aby poznać uczelnię i przekonać się na własnej skórze, dlaczego warto studiować w SGGW. Podczas dwudniowych spotkań opowiemy Ci o zasadach rekrutacji oraz podpowiemy, który kierunek wybrać, abyś mógł realizować swoje pasje.

W ramach Dni Otwartych będziesz mógł zapoznać się z ofertą kierunków studiów realizowanych na 14 wydziałach SGGW oraz z propozycją studiów w Szkole Doktorskiej. Zapraszamy również na wykłady z chemii, fizyki i biologii, które co roku cieszą się ogromną popularnością wśród maturzystów. Dla tegorocznych kandydatów przygotowaliśmy także stoisko Uniwersytetu Otwartego, który organizuje kursy maturalne. A jeśli interesuje Cię również druga strona życia studenckiego – zapraszamy na stoisko naszych zespołów artystycznych.

Wybierz swoją ścieżkę kariery

Wybór kierunku studiów jest niezwykle ważny dla przyszłej kariery zawodowej. Programy studiów, które oferuje SGGW, są na bieżąco aktualizowane i dostosowywane do potrzeb rynku pracy, zmieniającej się sytuacji gospodarczej oraz zainteresowań kandydatów. Studenci oprócz zajęć na ursynowskim kampusie zdobywają wiedzę i cenne doświadczenie także w ramach praktyk terenowych (zabierzemy Cię do Arboretum w Rogowie, na Bagna Biebrzańskie, do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Żelaznej albo jednego z nadleśnictw Lasów Państwowych) oraz uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych programach wymiany studentów m.in. MOSTAR i ERASMUS.

Dlatego jeśli marzy Ci się wypróbowanie swoich sił za granicą, nic prostszego! Studenci SGGW podróżują po całym świecie, a uczelniana administracja – dzięki kilkuset podpisanym umowom z uniwersytetami na całym świecie – pomaga im w tym, by przygotowania do wyjazdu były ekscytujące, a nie frustrujące.

Najlepsze kierunki w Polsce

O tym, że SGGW co roku jest w czołówce najlepszych polskich uczelni przyrodniczych, nie trzeba nikomu przypominać. W rankingu Perspektywy 2021 zajmuje 2. miejsce w kategorii uczelni rolniczych, a kierunki: architektura krajobrazu, kierunki rolnicze i leśne oraz weterynaria zyskały najwyższe noty wśród uczelni w Polsce. Wysoko notowane są również biotechnologia i dietetyka - drugie miejsce oraz kierunki o żywieniu i żywności - trzecie. 

Podczas Dni Otwartych będziesz miał szansę spotkać się ze studentami każdego kierunku i zadać im nurtujące Cię pytania dotyczące zarówno rekrutacji, jak i tego, jak wygląda codzienne życie w SGGW. Dni Otwarte będą również okazją, aby porozmawiać z naszym doradcą kariery, który podpowie co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wymarzone studia.

Zapraszamy na Dni Otwarte SGGW 21 i 22 stycznia w Centrum Wodnym przy ul. Ciszewskiego 6 w godzinach 10-14. Trzymamy kciuki za efektywne przygotowania do egzaminów maturalnych i życzymy satysfakcjonujących wyborów dalszej drogi kształcenia!

Wstęp na Dni Otwarte jest wolny, nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Więcej informacji na sggw.edu.pl.

Zobacz relację z Dni Otwartych SGGW 2020 - https://www.youtube.com/watch?v=XTXYV_Vl4N8

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt