MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zawarte są nowe terminy oraz zasady wnioskowania!

Poniżej prezentujemy zaproszenie do składania wniosków na rok 2022 dotyczące wszystkich akcji programu Erasmus+, w tym działań „Jean Monnet”:

Zaproszenie do składania wniosków 2022

Zgodnie z Zaproszeniem obowiązywać będą dwie tury naborów w przyszłym roku: od lutego do kwietnia oraz od września do października. Pierwsze terminy składania wniosków w 2022 r. przypadną w lutym i dotyczyć będą:

 • 16 lutego:
  Akcja kluczowa 2 – Współpraca organizacji i instytucji, Działanie Erasmus Mundus
 • 17 lutego:
  Akcja kluczowa 2 – Współpraca organizacji i instytucji, Budowanie potencjału w dziedzinach związanych ze szkolnictwem wyższym
 • 23 lutego:
  Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna osób, Mobilność osób w dziedzinie szkolnictwa wyższego
  Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna osób, Mobilność osób w dziedzinie kształcenia i szkolenia zawodowego, kształcenia szkolnego i kształcenia dorosłych
  Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna osób, Mobilność osób w dziedzinach związanych z młodzieżą
  Akcja kluczowa 1 – Mobilność edukacyjna osób, Mobilność międzynarodowa obejmująca państwa trzecie niestowarzyszone z programem

Całkowity budżet przeznaczony na niniejsze zaproszenie do składania wniosków szacuje się na ponad 3 miliardy euro‎.

Komisja Europejska opublikowała także najnowszy Przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022, który w wersji polskiej dostępny jest TUTAJ.

W przewodniku można znaleźć informacje dotyczące celów oraz priorytetów programu w roku 2022, wśród których znajdują się: włączenie i różnorodność, transformacja cyfrowa, środowisko i walka ze zmianą klimatu oraz uczestnictwo w życiu demokratycznym, wspólne wartości i zaangażowanie obywatelskie. Przewodnik po programie zawiera także opisy celów akcji i działań, informacje dla wnioskodawców (w tym jak złożyć wniosek i jakie są kryteria naboru) oraz definicje kluczowych pojęć i powszechnie stosowanych terminów związanych z programem.

Wszystkie 23 wersje językowe przewodnika znajdują się na stronie Komisji Europejskiej: Erasmus+ Programme Guide 2022.

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentami i życzymy powodzenia w przygotowaniu wniosków!

Więcej informacji o sektorach i akcjach programu znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej Narodowej Agencji Programu Erasmus+ w Polsce.

Źródło: https://www.frse.org.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt