MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi najlepszym liceum, wśród techników liderem placówka Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie – to wyniki XXIV Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 w regionie Łódzkim. Na drugim miejscu, wśród liceów znalazło się tym razem Publiczne Liceum Ogólnokształcące UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata w Łodzi. Uroczystość ogłoszenia wyników zorganizowano w Pałacu Biedermanna Uniwersytetu Łódzkiego.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz władze liceów i techników z Łodzi i regionu łódzkiego. Gospodarzem był Prof. Robert Zakrzewski, Prorektor UŁ. ds. studentów i jakości kształcenia. Prorektor podziękował dyrektorom szkół za konsekwentne dbanie o wysoki poziom nauczania. Zwrócił się też do uczennic i uczniów szkół z naszego regionu. 

Dziękuję Wam, drogie uczennice i drodzy uczniowie, za wasze zaangażowanie i codzienny wysiłek. Nie jest łatwo być obecnie uczniem – pandemia mocno skomplikowała Wam życie, zdezorganizowała je, jestem tego świadomy. Tym bardziej dziękuję Wam, że nawet w czasach nauki przed ekranem laptopa umiecie czerpać radość z rozwijania się. Tak, jak powiedziałem już wcześniej – mam nadzieję, że jak najszybciej będziecie mogli wrócić do szkół na stałe, bo przecież szkoła to także budowanie przyjaźni i po prostu radość. Nauka, choć bywa ciężką pracą, ma sprawiać radość – mówił prof. Robert Zakrzewski, Prorektor UŁ. ds. studentów i jakości kształcenia. 

Wśród szkół technicznych najlepszą w tym roku okazało się Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. 

Dziękuję swoim nauczycielom, uczniom, rodzicom, ale także naszemu organowi prowadzącemu, jakim jest gmina Kleszczów, która cały czas podkreśla, że inwestycja w oświatę we wspieranie szkół, dyrektorów, nauczycieli, inwestycja w dobre wykształcenie młodzieży powoduje, że nasza młodzież staje się przyszłością naszego regionu - powiedziała dyrektor placówki, Pani Agnieszka Nagoda-Gębicz

Najlepszym liceum w tegorocznym rankingu Perspektyw jest z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi. 

Według mnie najlepszą szkołą jest ta, której uczniowie mówią “kocham tę szkołę, kocham moją szkołę, uwielbiam ją”. To ta szkoła, której rodzice mówią “szkoła mojego syna, mojej córki jest świetna. To też szkoła, której absolwenci ją wspominają i ją uwielbiają. Dlatego też gratuluje Państwu, dyrektorom łódzkich szkół, szkół z regionu łódzkiego, bo wiem, że Wasze szkoły też takie są - powiedział dyrektor popularnego „Kopra”, Pan Marcin Chrabelski

Źródło: https://www.uni.lodz.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt