MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Ponad 12 tysięcy uczestników, 83 prelegentów – osobistości ze świata nauki, kultury, sportu i biznesu, blisko 80 wykładów, warsztatów, laboratoriów oraz imprez towarzyszących – to bilans Festiwalu Nauki, organizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziały Zamiejscowe WSB w Cieszynie i Olkuszu. Równolegle trwające trzy największe imprezy popularyzujące naukę pokazały, że wciąż mało jest tego typu inicjatyw w południowej Polsce.

Festiwal Nauki po raz pierwszy został zorganizowany w 2005 roku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w ścisłej współpracy z Urzędem Miasta. Przedsięwzięcie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, a z biegiem czasu inicjatywa stała się tradycją. Przerodziła się w coroczne obchody święta nauki na wielką skalę. Przez kilka lat Festiwal Nauki organizowany był jedynie w siedzibie głównej WSB w Dąbrowie Górniczej, z czasem w Wydziale Zamiejscowym WSB w Cieszynie (to już piąta edycja) oraz w Wydziale Zamiejscowym WSB Olkuszu (w tym roku miał miejsce I Festiwal Nauki w Olkuszu).

Do udziału w Festiwalu Nauki w charakterze prelegentów zapraszane są najwyższej rangi autorytety ze świata nauki i techniki, polityki i kultury. Do tego gremium zaliczyć z pewnością należy tegorocznych gości Festiwalu, m.in. prof. Grzegorza Kołodko, prof. Danutę Strahl, prof. Andrzeja Rycharda, Ministra dr hab. Macieja Szpunara, prof. Magdalenę Fikus czy prof. Rościsława Bunia.

Od początku Festiwalu Nauki organizatorzy kładą nacisk na włączanie w inicjatywę nie tylko wysokiej klasy naukowców, ale również przedsiębiorców, którzy osiągnięcia nauki wykorzystują w pracy dla przemysłu i biznesu. Festiwal Nauki to sposób na zainteresowanie firm potencjalnymi możliwościami zastosowań badań i odkryć naukowych. Zamierzeniem organizatorów Festiwalu Nauki jest uczestnictwo w procesie kształtowania społeczeństwa dysponującego coraz większym zasobem i poziomem wiedzy, przekonanie, że wiedza stoi w centrum najważniejszych procesów cywilizacyjnych. Wśród gości tegorocznego Festiwalu Nauki, reprezentujących sferę biznesu, znalazł się m.in. dr Jan Pamuła – Prezes Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice Sp. z o.o.

Uczestnictwo we wszystkich spotkaniach festiwalowe jest całkowicie bezpłatne, a możliwość wzięcia udziału w kilku wydarzeniach daje sposobność zagłębienia się w tajniki nauki i techniki z bardzo wielu dziedzin.

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt