MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2022"
już niebawem we Wrocławiu - zapraszamy do udziału!

W dniach 27-28 stycznia 2022 Wrocław stanie się stolicą umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego - odbędzie się tam piętnasta doroczna konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce"! Gospodarzem wydarzenia jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, a konferencja będzie miała charakter hybrydowy - uczestnicy mogą wybrać formułę udziału: uczestniczyć w obradach na miejscu bądź oglądać je w transmisji online.

 

REJESTRACJA

 

Spotkania konferencyjne z cyklu „Studenci zagraniczni w Polsce” są tradycyjnie miejscem debaty na temat aktualnych wyzwań w zakresie strategii i praktyki internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego. Pandemia COVID-19 to z pewnością najtrudniejsze wyzwanie, któremu musi sprostać szkolnictwo wyższe na całym świecie. Nie możemy pozostać w tyle!

Tegoroczna konferencja będzie miała charakter narady strategicznej nad dalszymi kierunkami rozwoju i interpretacji samego pojęcia umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego. Będziemy się wspólnie zastanawiać nad przyszłością internacjonalizacji i zmianami, które wymusza na nas rzeczywistość.

 

PROGRAM KONFERENCJI

 

Konferencja zostanie zorganizowana w formule hybrydowej - mają Państwo do wyboru dwie opcję uczestnictwa: stacjonarnie bądź online. Z uwagi na bezpieczeństwo epidemiczne liczba uczestników stacjonarnych będzie ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w konferencji jest odpłatny. Opcję uczestnictwa można wybrać przy rejestracji na wydarzenie.

W konferencji wezmą udział osoby związane z umiędzynarodowieniem w swojej codziennej pracy, w tym rektorzy, prorektorzy oraz dyrektorzy ds. współpracy międzynarodowej i promocji polskich uczelni, kadra organizująca wymianę studencką i naukową, a także dbająca o edukację w językach obcych.

W przeddzień konferencji (26 stycznia, w godz. 15:30-18:00) odbędzie się posiedzenie Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.

Pierwszy dzień obrad (27 stycznia 2022) zakończony zostanie Galą Konkursu INTERSTUDENT - na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce 2022 oraz wręczeniem Nagród Środowiskowych „Gwiazdy Umiędzynarodowienia". Będą nimi uhonorowane osoby, które wniosły wybitny wkład w umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego.

Partnerem gali i fundatorem Nagrody Środowiskowej "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2022" w kategoriach: „Research Star” i „Rising Star” są Eduinspiracje - konkurs organizowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Partnerem Gali Interstudent 2022 jest Student Depot.

Zapraszamy do Wrocławia, onsite lub online!

 

REJESTRACJA

 

Dodatkowe informacje:
Julia Łysik – koordynatorka programu Study in Poland,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 821 90 27

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt