MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Harvard University ogłosił plany dotyczące wiosennego semestru. Pomimo wzrostu liczby przypadków COVID-19 wśród członków Harvardu i w całym kraju, studenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach osobiście.

Prezydent Harvardu Lawrence S. Bacow poinformował w oświadczeniu, że władze uczelni zaktualizowały plany i ograniczenia, uważnie śledząc nowe dane dotyczące wariantu Omicron.  „Chociaż oczekuje się, że infekcja Omicronem będzie miała mniej poważne konsekwencje zdrowotne, musimy nadal praktykować zdrowe nawyki i zachowania, które zmniejszają ryzyko transmisji” – czytamy w oświadczeniu.

Uniwersytet ogłosił również, że prosi swoją społeczność, w tym wszystkich kwalifikujących się studentów, pracowników, wykładowców i naukowców, o otrzymanie zastrzyków przypominających do 31 stycznia. Będą one weryfikowane. W przypadku osób, które nie kwalifikują się jeszcze do szczepienia przypominającego, ostateczny termin szczepienia wynosi 30 dni po uzyskaniu kwalifikacji do dawki przypominającej. Harvard zezwala na mieszanie rodzajów dopuszczonych szczepionek, natomiast dla tych, którzy mają zatwierdzone zwolnienie, zaznacza, że ​​nie są zobowiązane do przedłożenia dodatkowej dokumentacji. Osoby, które nie wezmą trzeciej dawki, będą mieć zakaz wstępu na kampus.

Władze Harvardu zwróciły uwagę, że pomimo obecności wariantu Omicron, są przekonane, iż uda im się utrzymać bezpieczne środowisko akademickie i zawodowe poprzez minimalizację kontaktu, noszenie masek, zachowanie dystansu i przeprowadzanie regularnych testów. Według uniwersytetu maski mają kluczowe znaczenie dla ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19.

Zaszczepione osoby, które nie otrzymały zastrzyków przypominających, powinny przejść kwarantannę przez pięć dni, gdyż są narażone na ryzyko COVID-19. „Uniwersytet będzie nadal aktualizował wytyczne dotyczące wielkości i innej logistyki spotkań i wydarzeń, a także protokołów dla odwiedzających kampus, w oparciu o sytuację zdrowia publicznego” – czytamy w oświadczeniu. Ograniczenia związane z COVID-19 na Harvardzie będą obowiązywać do 1 kwietnia 2022 roku.

Opr. MTA

https://collegenews.org

 

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt