MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Na początku 2022 roku na Politechnice Bydgoskiej debiutuje Wydział Sztuk Projektowych. Wraz z nim Uczelnia chce rozwijać ofertę studiów kreatywnych. Nowy, ósmy wydział w strukturze Politechniki powstał na bazie dotychczasowych doświadczeń związanych ze Wzornictwem i Architekturą wnętrz. Stanowisko dziekana objął dr hab. Romuald Fajtanowski, prof. PBŚ. 

-Jesteśmy Uczelnią interdyscyplinarną. Obok nauk przyrodniczych, technicznych czy informatycznych, chcemy rozwijać dziedziny projektowe i kreatywne na bazie dotychczasowego, bardzo dużego dorobku w tym zakresie - mówi prof. Marek Adamski, Rektor Politechniki Bydgoskiej. 

Prace studentów Wzornictwa oraz Architektury wnętrz cieszą się uznaniem na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. W ich ręce trafiły ubiegłoroczne „Polskie Oskary Opakowaniowe,” czyli główne nagrody ART OF PACKAGING 2021. Zwycięzcą w kategorii Debiuty dla Najlepszego Opakowania Roku 2021 został student Wzornictwa Wojciech Zabel i jego projekt „Grymasków,” czyli serii opakowań na maseczkę ochronną dla dzieci z fantastycznymi potworami o super mocach. Nagrodę główną w kategorii POS otrzymała natomiast Małgorzata Kosicka za projekt standu „Fajfoklok.” Studenci realizują także projekty, które można spotkać w przestrzeni miejskiej Bydgoszczy. To m.in. instalacja artystyczna na kłódki dla zakochanych nad Brdą, mała architektura na Starym Rynku czy aranżacja Muzeum Farmacji. 

Na Wydziale Sztuk Projektowych trwają prace nad nowym kierunkiem związanym z komunikacją wizualną opartą na nowych technologiach i narzędziach cyfrowych. Kierunek ma obejmować szeroki wachlarz zagadnień z zakresu dynamicznych mediów, począwszy od obróbki elektronicznej i przygotowania materiału audiowizualnego, poprzez projektowanie sfery informacji, grafikę,  animacje 2D i 3D, tworzenie filmów wideo oraz spotów reklamowych, aż po studia z projektowania stron internetowych, czy aplikacji na urządzenia mobilne.

 

Źródło: https://pbs.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt