MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


REKLAMA


Czy zajęcia z ekonomii w praktyce mogą być ciekawe? Czy uczniowie mają pomysły na biznes? Czy potrafią prowadzić firmę z zyskiem? Przedstawiciele 30 najlepszych młodzieżowych miniprzedsiębiorstw udowodnią to podczas finału konkursu PRODUKCIK.

W dniach 11-12 kwietnia 2013 roku warszawska Giełda Papierów Wartościowych odnotuje nietypowe debiuty. Będzie to prezentacja 30 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw założonych w szkołach ponadgimnazjalnych przez uczniów w ramach projektu „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. Stoiska firm będą dostępne dla zwiedzających 12 kwietnia w godzinach 14:00 – 16:00.

Program realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości cieszy się coraz większym zainteresowaniem w szkołach. W tym roku powstało ponad 200 młodzieżowych miniprzedsiębiorstw, czyli prawie 50% więcej niż w ubiegłym roku szkolnym. Komisja Konkursowa miała duży kłopot, aby wybrać tylko 30 spośród nich. Młodzi ludzie odważniej podchodzą do zagadnień ekonomicznych oraz z zaangażowaniem i pasją realizują się w swoich firmach. Są również coraz lepiej do tego przygotowani. Wielu z nich ma szansę zostać w przyszłości pracodawcami i odnieść rynkowy sukcesmówi Karina Machura, koordynator krajowy projektu.

Podczas finału konkursu uczniowie zaprezentują swoje produkty i usługi – skorzystają również z okazji, aby sprzedać je zwiedzającym. Dodatkowo młodzi przedsiębiorcy będą mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach z prezentacji, na których dowiedzą się, jak operować ciałem, głosem i przestrzenią oraz jak korzystać z rekwizytów, aby najlepiej wypaść przed publicznością.

W tym czasie Komisja Konkursowa, złożona z przedstawicieli świata biznesu (m.in. reprezentantów DnB Nord Polska, Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, Diners Club Polska, CITI Handlowego, Europ Assistance i Union-Investment) będzie oceniała umiejętności prezentacji i sprzedaży oraz rozwiązywania problemów biznesowych. Pod uwagę weźmie również doświadczenie zdobyte w trakcie działalności, a także prawidłowość sporządzania dokumentacji. W efekcie zostaną nagrodzone trzy najlepsze firmy oraz wręczone wyróżnienia w kategoriach: raport, stoisko i umiejętności sprzedaży oraz prezentacja. Zdobywca Grand Prix weźmie udział w europejskim finale „Company of the Year Competition” w Londynie.

W projekcie „Szkoła praktycznej ekonomii – młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo” uczestniczyło w roku szkolnym 2012/2013 ponad 160 szkół w całej Polsce, w których uczniowie i nauczyciele testowali innowacyjny program nauczania oraz materiały dydaktyczne do przedmiotu uzupełniającego – ekonomia w praktyce, którego istotą jest nauka przez działanie. Każde miniprzedsiębiorstwo to mała firma zorganizowana przez uczniów na wzór spółki jawnej. W ramach działalności uczniowie analizują rynek, kreują produkty bądź usługi, gromadzą potrzebny kapitał, sporządzają biznesplan, prowadzą działania marketingowe, organizują produkcję i sprzedaż oraz poznają aspekty finansowe prowadzenia przedsiębiorstwa.

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!