MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Rzetelne badania z obszaru gospodarki oraz analizy polskich i zagranicznych rynków przygotowane przez ekspertów UKSW znajdą się na nowo powstałej stronie Centrum Gospodarki Światowej UKSW. 

Nowoczesny serwis internetowy, dostępny pod adresem www.cgs.uksw.edu.pl, przygotowany został w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, rosyjski i chińskiej. Jak podkreśla dyrektor jednostki, prof. dr hab. Konrad Raczkowski, odpowiada ona na wyzwania badawcze i rozwojowe świata, uwzględnia rozkład sił w gospodarce globalnej.

– Angielski jest językiem urzędowym w 52 państwach, gdzie 34 proc. ludności UE posługuje się tym językiem. Język chiński jest nowym "lingua franca", a język rosyjski jest używany przez ponad 270 mln populacji globu. Mamy nadzieję, że ta warstwa kontaktu lingwistycznego ze światem ułatwi prowadzenie badań i prac rozwojowych, również w ramach prowadzonych przez Centrum projektów biznesowych, czy rządowych – podkreśla prof. Konrad Raczkowski.

Analiza bieżących wydarzeń, procesów i zjawisk ekonomicznych jest jednym z celów działającego na UKSW Centrum Gospodarki Światowej. Jednostka prowadzi też badania naukowe i prace rozwojowe o charakterze interdyscyplinarnym z zakresu dziedzin związanych z rozwojem społeczno-gospodarczym Polski, Europy i świata.

W szczególności zajmuje się procesami integracyjnymi i kryzysowymi, czynnikami wzrostu i rozwoju gospodarczego, a także dyplomacją gospodarczą i zastosowaniem nauk ekonomicznych w praktyce obrotu gospodarczego i rozwiązywaniu problemów społeczno-gospodarczych. W ostatnim czasie centrum podjęło współpracę z zagranicznymi partnerami: silnymi spółkami i najbardziej rozpoznawalnymi markami z branży konsultingowej czy informatycznej.

 

Źródło: https://uksw.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt