MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Pod honorowym patronatem prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Już po raz dwunasty rozstrzygamy konkurs Interstudent, w którym nagradzamy najlepszych zagranicznych studentów zdobywających wykształcenie w polskich uczelniach. Szukamy – jak co roku – ludzi ambitnych, dobrych studentów, ale przede wszystkim aktywnych, zaangażowanych, budujących mosty między kulturami. I co roku, dzięki współpracy z uczelniami, znajdujemy wielu znakomitych kandydatów.

Chociaż w ostatnich dwóch latach to zadanie stało się trudniejsze, udało nam się pokazać zagranicznych studentów, którzy mimo obaw i utrudnień wynikających z epidemii pozostali w naszym kraju. Studiują, działają społecznie, angażują się w życie swoich społeczności. Są przykładem dla kolegów i ambasadorami polskich uczelni w swoich krajach.

Kapituła Konkursu, której pracami kierował prof. Jerzy Lis przewodniczący Komisji ds. Współpracy międzynarodowej KRASP, rektor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przyznała nagrody tradycyjnie w trzech podstawowych kategoriach: studia licencjackie, studia magisterskie i studia doktoranckie. Kapituła przyznała także Nagrodę Specjalną na szczególne osiągnięcia i zaangażowanie w działalność społeczną.

Najlepsi studenci zagraniczni w Polsce 2022

W kategorii studia licencjackie
Karen Nyakato Kyabega z Tanzanii
Uniwersytet Warszawski

W kategorii studia magisterskie
Maksym Shcherbyuk z Ukrainy
Uniwersytet Śląski w Katowicach

W kategorii studia doktoranckie
Peliyagodage Chathura Dineth Perera ze Sri Lanki
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Nagroda Specjalna
Yiyu Chen z Chin, Uniwersytet Jagielloński

 

http://studyinpoland.pl/interstudent/2022/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt