MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Przyjechała do Polski w 2018 roku. Od początków swoich studiów na Uniwersytecie Warszawskim jest jedną z najbardziej zaangażowanych anglojęzycznych studentek wśród społeczności skupionej wokół Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu UW. Bierze udział w wydarzeniach i projektach, w których może poszerzyć swoją wiedzę związaną z wielokulturowością i dialogiem międzykulturowym.

Warto tu wymienić jej działalność w warsztatach antydyskryminacyjnych i antyprzemocowych skierowanych do studentek i studentów UW zorganizowanych w ramach budżetu partycypacyjnego na UW, prowadzonych przez Fundację na rzecz Różnorodności Społecznej. Regularne, aktywne zaangażowanie w wolontariat wielokulturowy na uczelni. Udział w spotkaniach Polish Language Beginners Club – grupy studenckiej działającej w UCW, skupionej na nauce języka polskiego i wymianie międzykulturowej na UW. Uczestnictwo w projekcie Ferie Wielokulturowe – Multicultural Winter

Break, podczas których polscy i zagraniczni studenci organizowali warsztaty z komunikacji międzykulturowej i metod pracy z dziećmi, po czym prowadzili autorskie zajęcia dla uczniów z mniejszych polskich miejscowości. Przygotowała stoisko i prezentowała kulturę Tanzanii podczas Miasteczka na Styku Kultur – Kultur Hot Spot UW, wydarzenia promującego wielokulturowość uczelni i skierowanego do społeczności akademickiej. Karen jest lektorką i członkinią społeczności młodzieżowej w St. Paul’s English Speaking Catholic Parish of Warsaw.

– Karen N. Kyabega swoim zaangażowaniem w projekty i inicjatywy realizuje wartości takie jak otwartość, empatia, wspieranie różnorodności i dialog ponad różnicami – podkreśla w rekomendacji Katarzyna Kucharska, starszy specjalista, trenerka umiejętności międzykulturowych w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu UW. I dodaje: – Studentki i studenci działający w tych obszarach zasługują na wyróżnienie zwłaszcza w obecnych czasach silnej polaryzacji poglądów oraz w kontekście pandemii, która pokazała, jak ważna jest wzajemna pomoc i odpowiedzialne, zaangażowane postawy. Karen nie skupia się jedynie na zdobywaniu i rozwijaniu umiejętności, a przede wszystkim na dzieleniu się swoimi kompetencjami z innymi – zarówno wśród społeczności Uniwersytetu Warszawskiego, jak i na zewnątrz, w społecznościach lokalnych.

Laureatka natomiast podkreśla, że dzięki swojemu zaangażowaniu w projekty społeczne i wielokulturowe może budować „polską” część swojej tożsamości. Aktywności, w których bierze udział, pozwalają jej zakorzenić się w Polsce i poczuć sie tutaj jak w domu.

Studia licencjackie

KAREN NYAKATO KYABEGA, Tanzania.
Studentka III roku Undergraduate Programme in International Relations, Uniwersytet Warszawski

http://studyinpoland.pl/interstudent

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt