MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Będzie wspaniałym naukowcem – mówi o Peliyagodage Chathura Dineth Perera prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, podkreślając zarówno jego pracowitość, jak i życzliwość oraz zaangażowanie w pracę na rzecz młodszych kolegów.

Doktorant ze Sri Lanki już publikuje w prestiżowych czasopismach i występuje na konferencjach naukowych, co nie przeszkadza mu… gotować egzotyczne potrawy dla polskich kolegów.

Można nazwać go „łowcą nagród” (otrzymał m.in. stypendium z programu STER, stypendium z programu POWER 3.5, grant na innowacyjny doktorat). Ma doskonałe wyniki na studiach doktoranckich. Wydaje się też, że jego doba musi liczyć więcej niż 24 godziny, skoro prowadzi projekty zarówno na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, jak i na uczelni w Sri Lance – University of Ruhuna. We Wrocławiu organizuje warsztaty dla studentów, pomaga kolegom rozpoczynającym studia i pracę naukową, publikuje, bierze aktywny udział w konferencjach naukowych. Zaangażował się też w przygotowanie promocyjnego filmu UPWr.

– Chathura Perera jest osobą ciekawą świata i nowych wyzwań, ale także jest pracowity i cierpliwy, co jest ważne w pracy naukowej – mówi prof. dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak, kierownik Zakładu Medycyny Translacyjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr. – Te cechy pozwoliły mu na współpracę z naukowcami z różnych zespołów badawczych przy realizacji projektów naukowych, także tych niezwiązanych bezpośrednio z jego doktoratem. Szybko się uczy, lubi pracę w terenie i ma talent do rozpoznawania gatunków roślin, co zaowocowało tym, że w ciągu dwóch lat pobytu w Polsce nauczył się większości gatunków naszej flory. Ma bardzo dobry kontakt ze studentami, szczególnie magistrantami, dla których zawsze znajduje czas. Lubi gotować i często dzieli się z innymi, co jest szczególnie miłe w czasie prac terenowych, kiedy w ramach przerwy na odpoczynek można się raczyć egzotycznymi potrawami kuchni rodem ze Sri Lanki. Jest koleżeński i zawsze uśmiechnięty. Chętny do pomocy innym doktorantom, zwłaszcza tym, którzy dopiero zaczynają przygodę w Szkole Doktorskiej UPWr. Chathura Perera będzie wspaniałym naukowcem, już nim się staje pod opieką swoje promotor dr hab. Magdaleny Szymury, prof. UPWr.

Chathura Perera jest już na piątym semestrze studiów doktoranckich. Dokąd pojedzie po obronie doktoratu? Cokolwiek wybierze, z pewnością będzie idealnym ambasadorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Polski.

Studia doktoranckie

Peliyagodage Chathura Dineth Perera, Sri Lanka
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

http://studyinpoland.pl/interstudent

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt