MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Uniwersytet Łódzki już po raz trzeci jest organizatorem projektu „Start w karierę”. Celem inicjatywy jest ułatwienie przyszłym studentom wkroczenia na rynek pracy.

Uczniowie liceów z wybranych szkół w województwie łódzkim skorzystają z warsztatów, w trakcie których swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi przedstawiciele Studenckich Kół Naukowych. Szkolenia obejmą około 900 uczniów, a ich tematyka poświęcona będzie wymaganiom dzisiejszych pracodawców oraz perspektywom po ukończeniu wybranych kierunków studiów.

„Start w karierę” to projekt łódzkiej uczelni, który angażować ma nie tylko uczniów szkół średnich, ale również samych studentów, którzy w ramach zajęć, zostali zaproszeni do współpracy przy jego organizacji.

Kiedy podczas moich pierwszych w tym semestrze zajęć specjalizacyjnych z PR, usłyszałam od mojej wykładowczyni: „Co wy na to, by uczyć się PR-u w praktyce?” – nie musiałam się dwa razy zastanawiać. Projekt „Start w karierę”, w który zaangażowałam się razem z kolegami z roku, jest moim zdaniem szansą dla licealistów na odkrycie swoich marzeń, własnej osobowości, zmierzenie się ze słabościami i pokonanie ich. Może zainspirować młodych ludzi do wybierania nauki innych, mniej popularnych języków, których znajomość stanie się przepustką do kariery. Kiedy ja wybierałam swój kierunek studiów, nie orientowałam się w wymogach rynku, a licealiści objęci projektem będą mieli na to szansę – mówi o inicjatywie jedna ze studentek Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Uniwersytet Łódzki chce wychodzić naprzeciw swoim przyszłym rekrutom i skłaniać ich do kreatywnego wytyczania swojej ścieżki życiowej już na etapie pierwszych klas liceum. To niezwykle ważne, ponieważ jak wynika ze statystyk, większość maturzystów w wyborze przyszłego zawodu nie kieruje się wymogami rynku, a ich decyzje często są wynikiem presji wywieranej przez bliskich. Projekt ma za zadanie uświadomić uczniom, że dzięki samodzielnej edukacji, nauce języków i kształtowaniu ponadczasowych umiejętności, ich start w dorosłe życie będzie znacznie łatwiejszy.

Realizacja szkoleń w ramach „Startu w karierę” rozpoczęła się 9 kwietnia i potrwać ma do końca maja. W tym czasie przedstawiciele Studenckich Kół Naukowych odwiedzą takie miasta jak: Zgierz, Brzeziny, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Łęczyca, Kutno, Łowicz i Łódź.

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest na stronie internetowej.

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt