UMCS pomoże w maturze z fizyki

Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, stowarzyszenie Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe (LuTEN) i Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Fizycznego organizują cykl bezpłatnych zajęć dla maturzystów.

Pogotowie przedmaturalne z fizyki to krótki kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Organizatorzy pragną usystematyzować wiedzę uczniów, zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia wymagane na egzaminie i uzupełnić ewentualne braki. Zakres tematyki zajęć odpowiada całości wymagań maturalnych, ale na tak krótkim kursie nie zostaną omówione wszystkie problemy mogące pojawić się na maturze – pogotowie nie zastąpi systematycznej nauki, choć wspomoże edukację prowadzoną w szkole ponadpodstawowej.

Ze względu na sytuację epidemiczną kurs odbędzie się w formie zajęć zdalnych na platformie MS Teams. Planowany jest cykl ośmiu spotkań, każde po około 2,5 godziny, podzielone na dwie części. Zajęcia będą się odbywać w kolejne soboty, począwszy od 5 lutego 2022 r.

Udział w kursie jest bezpłatny i dostępny tylko dla zapisanych uczestników. Dla kursantów, którzy dodatkowo polubią fanpage Pogotowia przedmaturalnego na Facebooku, zostanie utworzona zamknięta grupa dyskusyjna. Będą na niej udostępniane materiały z zajęć, a uczniowie będą mogli skorzystać z dodatkowych konsultacji.


Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek, 31 stycznia o godz. 12.00, a liczba miejsc jest ograniczona. Na Pogotowie przedmaturalne z fizyki będzie się można zapisać poprzez stronę: https://www.umcs.pl/pl/pogotowieprzedmaturalne.htm.

 

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki