MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 18 kwietnia w Akademii Vistula odbędzie JOB SPOT 2013. Głównym punktem wydarzenia jest konferencja z wykładami ludzi sukcesu oraz targi pracy skupiające ponad 20 polskich i międzynarodowych firm.  JOB SPOT 2013 jest częścią programu prowadzonego od lat przez Akademię Vistula – Cooperative-Education, którego celem jest łączenie świata biznesu z edukacją.

Przyjdź i znajdź pracę!

JOB SPOT 2013 stanowi okazję do znalezienia przez studentów ciekawego miejsca zatrudnienia. Podczas wydarzenia renomowane firmy z całej Polski, poszukujące przyszłych pracowników będą miały swoje stoiska, na których prezentowana będzie ich oferta. Każdy chętny, będzie mógł osobiście porozmawiać na temat warunków przyjęcia do pracy, specyfiki danej firmy, czy stawianych wymagań i oczekiwań potencjalnego pracodawcy.

Ponadto, odbędą się liczne wykłady z przedstawicielami biznesu. Wśród prelegentów konferencji pojawią się wybitni specjaliści ze środowiska biznesowego, którzy w swoich wystąpieniach odpowiedzą na najbardziej nurtujące pytania studentów rozpoczynających karierę. Prof. Krzysztof Rybiński przedstawi trendy i kierunki rozwoju rynku pracy w Polsce. Mateusz Grzesiak opowie czym jest pasja, natomiast Grzegorz Turniak wskaże jak znaleźć pracę wykorzystując posiadane kontakty i "znajomości”.  Joanna Szybisz z Grupy Saint-Gobain zaprezentuje jak zbudować własną markę i przez to stać się kandydatem poszukiwanym przez pracodawców.

– W JOB SPOT 2013 weźmie udział ponad 20. partnerów biznesowych Akademii Vistula. Każda firma będzie miała własne stoisko, a ich przedstawiciele poza zaprezentowaniem oferty, odpowiedzą również na wszelkie pytania uczestników wydarzenia. Dzięki temu studenci będą mieli możliwość skonfrontowania swoich przekonań i planów zawodowych z realiami rynkowymi, a także bezpośredniego nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych – mówi Paulina Czasak, studentka Akademii Vistula, jedna z organizatorów wydarzenia.

Swoje stoiska na pierwszym JOB SPOT będą mieli między innymi: Saint-Gobain, UPC, City Handlowy, BZ WBK, PKO BP, PKO SA, Wezyr Holidays,  Polkomtel, MPI oraz Edelman.

JOB SPOT 2013 częścią programu Cooperative–Education

JOB SPOT 2013 jest elementem realizowanego przez Akademię Vistula  modelu Cooperative-Education, łączącego świat biznesu z edukacją, zgodnie z wymogami nowoczesnej gospodarki. W ramach programu podjęto współpracę z ponad 40 największymi międzynarodowymi i polskimi markami, gdzie studenci odbywają praktyki oraz płatne staże. Promotorem i opiekunem programu COOP-EDU jest Rektor Akademii prof. Krzysztof Rybiński.

JOB SPOT jest organizowany przez i dla studentów. Pomysłodawcy wydarzenia podkreślą, że niezbędne jest dostosowanie programu nauczania do obecnych potrzeb pracodawców. Zmiana w edukacji ma polegać na ścisłej współpracy uczelni z partnerami biznesowymi. Dzięki temu kształcenie nie będzie się odbywało jedynie na płaszczyźnie teoretycznej ale również praktycznej.

– JOB SPOT 2013 nie jest zwykłymi targami pracy, które oferuje większość uczelni, ale platformą dialogu między edukacją a biznesem. Wiemy jak pomocne jest posiadanie bazy kontaktów biznesowych w momencie rozpoczynania kariery. Dlatego stworzyliśmy miejsce, które daje możliwość ich nawiązania – mówi Jarosław Czepi-Ogły student Akademii Vistula, jeden z organizatorów wydarzenia.

JOB SPOT 2013 odbędzie się 18 kwietnia 2013 r. o godzinie 9:00 w budynku Akademii Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3, w Warszawie.

Istnieje możliwość wcześniejszej rejestracji internetowej.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt