Drzwi szeroko otwarte!

Już w najbliższych tygodniach uczelnie otworzą swoje wrota dla kandydatów na studia, wirtualnie lub w realu. Zawsze zachęcaliśmy do wykorzystania tej formy kontaktu z uczelnią – po dwóch pandemicznych latach jesteśmy przekonani, że udział w takich spotkaniach jest wręcz konieczny, by dobrze wybrać studia.

Od 23 lat Perspektywy dają wszystkim kandydatom na studia znakomite narzędzie ułatwiające dokonanie wyboru studiów: nasz Ranking Szkół Wyższych. Do dyspozycji jest także Ranking Kierunków Studiów prezentujący zestawienia dotyczące najpopularniejszych kierunków. Ale… bez wizyty na uczelni, choćby wirtualnej, nie powinno się podejmować wiążących decyzji dotyczących przyszłości. Liczy się bowiem także atmosfera, otoczenie, warunki studiowania a tych, subiektywnych przecież, cech, nie sposób oddać w rankingu. Skoro jednak mamy spędzić w jakimś miejscu co najmniej trzy lata, warto się po nim rozejrzeć choćby wirtualnie (choć liczymy na to, że w miarę poprawy sytuacji epidemicznej coraz więcej szkół wyższych będzie organizować dni otwarte w tradycyjnej formule).

Idź z wizytą!

Nie ma sensu brać udziału w dniach otwartych dla świętego spokoju, tylko po to, żeby odhaczyć udział w tym wydarzeniu. To nie nudna wizyta u cioci, tylko okazja do spotkania ciekawych ludzi, rozejrzenia się po kampusie, wyobrażenia sobie własnego życia za kilka miesięcy.

Warto spisać sobie listę najważniejszych pytań, na które chcemy znaleźć odpowiedzi podczas dni otwartych, i notować odpowiedzi podczas kolejnych spotkań z uczelniami. Ci najbardziej uporządkowani zrobią to w Excelu, ci mniej – przygotują chaotyczne notatki, które jednak z pewnością pomogą w podjęciu decyzji (pod warunkiem że się je przeczyta😊).

Oszczędź na opłacie rekrutacyjnej

Nie ma żadnych ograniczeń w liczbie kierunków, na które można aplikować (oprócz, rzecz jasna, wymogów formalnych, czyli zdania matury z przedmiotów wymaganych w rekrutacji). Rekordziści aplikują na kilkanaście, a nawet ponad 20 kierunków i wydają krocie na opłaty rekrutacyjne. I nie ma w tym niczego złego, tylko… czy nie szkoda czasu na sprawdzenie tak wielu list przyjętych, czy nie jest bez sensu podejmowanie ostatecznej decyzji pod ogromną presją czasu, co niekoniecznie sprzyja mądrym wyborom? Udział w dniach otwartych z pewnością skróci tę listę i pozwoli wcześniej wyjechać na wakacje!

W naszym serwisie znajdziecie:
  • kalendarium dni otwartych na uczelniach w całej Polsce (w podziale na województwa)
  • manual uczestnika dni otwartych z użytecznymi radami, jak najwięcej skorzystać
  • specjalną ścieżkę do akcji “Dziewczyny na Politechniki!”, która odbędzie się już 7 kwietnia
Zaglądaj regularnie!