MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już w najbliższy weekend Dziewczyny pobiegną w kaskach w Warszawie i Łodzi, żeby zachęcać do podejmowania studiów technicznych i ścisłych. A to wszystko w ramach rozgrzewki przed Ogólnopolskim Dniem Otwartego Tylko dla Dziewczyn, który odbędzie się 25 kwietnia w uczelniach w całym kraju.

Co, gdzie, kiedy?

W najbliższą sobotę 20 kwietnia, o godz. 12.00 w warszawskim Parku Agrykola, w okolicach kanału (mapa), odbędzie się trzeci warszawski "Bieg w Kasku", któremu patronuje Politechnika Warszawska.

W niedzielę 21 kwietnia o godz. 15.15 wystartują dziewczyny na Politechnice Łódzkiej. Zapraszamy na Stadion Start (ul. Teresy 56/58).

"Bieg w kasku" odbywa się w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki!". Ma w niesztampowy sposób zwrócić uwagę uzdolnionych uczennic szkół ponadgimnazjalnych na kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe, i zachęcić je do dokonywania wyboru studiów ze względu na własne zainteresowania i potencjał, a nie stereotypowe opinie na temat "męskich" i "żeńskich" ścieżek kariery. W Biegu mogą brać udział wszystkie biegaczki i biegacze, jednak - ponieważ akcje są kierowane przede wszystkim do tegorocznych maturzystek - to ich udział będzie specjalnie promowany i nagradzany.

Ten nieszablonowy element akcji "Dziewczyny na politechniki!" łączy pęd do wiedzy z fizycznym aspektem rywalizacji. Trasy Biegów uczestniczki przebędą w obowiązkowym kasku budowlanym na głowie. Nie jest to zwykły kask - a kask kultowy - z logiem akcji "Dziewczyny na politechniki!". Każda uczestniczka (i uczestnik) dostanie Kask w prezencie!

W tym roku "Bieg w kasku" odbędzie się także w trzech innych ośrodkach akademickich - pod patronatem Politechniki Poznańskiej, Opolskiej i Częstochowskiej (25 kwietnia). Organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy, a partnerami Fundacja Edukacyjna Perspektywy i GTECH Poland.

Więcej informacji i rejestracja na: www.biegwkasku.pl.

O Ogólnopolskim Dniu Otwartym Tylko Dla Dziewczyn

Akcje "Dziewczyny na politechniki!" i "Dziewczyny do ścisłych!" są wspólnym projektem Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Są jednym z narzędzi w walce przeciwko niedostatkowi zainteresowania kształceniem na polskich uczelniach. Ich celem jest zachęcenie uczennic szkół ponadgimnazjalnych do podejmowania studiów inżynierskich, zwłaszcza na kierunkach stricte technicznych - tych najbardziej potrzebnych, przyszłościowych i intratnych, otwierających międzynarodowy rynek pracy. Ogólnopolski Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn odbędzie się 25 kwietnia na 18 uczelniach w całym kraju. Rejestracja: www.dziewczynynapolitechniki.pl.

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt