Geografia – lubię to, czyli maturalna powtórka z geografii

Geografia – lubię to to inicjatywa studentów SKN Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych w SGH skierowana do licealistów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z geografii. W tym roku organizujemy projekt już po raz piąty. Naszym celem jest zarówno pomoc uczniom w uporządkowaniu wiedzy przed maturą jaki i samodoskonalenie się oraz zdobywanie umiejętności w prowadzeniu zajęć. Nasze spotkania odbywają się co tydzień począwszy od końca lutego, aż do egzaminu z geografii i prowadzone są przez członków koła w formie wykładu z elementami ćwiczeń.

W tym roku organizujemy projekt już po raz piąty. Naszym celem jest zarówno pomoc uczniom w uporządkowaniu wiedzy przed maturą jaki i samodoskonalenie się oraz zdobywanie umiejętności w prowadzeniu zajęć. Nasze spotkania odbywają się co tydzień począwszy od końca lutego, aż do egzaminu z geografii i prowadzone są przez członków koła w formie wykładu z elementami ćwiczeń.

Dotychczasowe cztery edycje projektu  okazały się dużym sukcesem – średnio na zajęciach pojawiało się około 600 uczniów z Warszawy i okolic w 2018r., ponad 800 w II edycji, a także blisko 1000 osób z całej Polski podczas III edycji. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się zdalnie, a dostęp do wykładów będzie darmowy.

Projekt składa się z ośmiu spotkań, a każde prowadzone jest przez różnych członków koła i porusza inny temat. Zajęcia składają się z części teoretycznej opartej na prezentacji przygotowanej przez prowadzących oraz z części praktycznej, na której uczniowie wykonują zadania. Przewidziane są również zadania domowe, a osoby, które rozwiążą je poprawnie, otrzymają ciekawe nagrody. Na Facebooku są przewidziane również inne konkursy z nagrodami.

Wstępne terminy zajęć:

Wykład 1            25.02.2022

Wykład 2            04.03.2022

Wykład 3            11.03.2022

Wykład 4            18.03.2022

Wykład 5            25.03.2022

Wykład 6            01.04.2022

Wykład 7            08.04.2022

Wykład 8            22.04.2022

 

Organizatorzy

Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych to jedne z najstarszych kół naukowych działających w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zrzeszamy prawdziwych pasjonatów geografii, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz się nią dzielić.  Geografia – lubię to to nasz sztandarowy projekt. Zajmujemy się też m.in. opracowywaniem map na bazie danych zebranych od studentów, organizujemy powtórkę materiału z geografii ekonomicznej GeEkon oraz prowadzimy spotkania otwarte poruszające zróżnicowane tematy. Zorganizowaliśmy dwie konferencje biznesowe pt. Innowacje w transporcie (2018r.) oraz Przyszłość rynku lotniczego (2019r.).

https://www.facebook.com/geografialubieto/

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt | E-booki