MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


Rusza I edycja Programu Edukacyjnego Budujemy lepszą przyszłość skierowanego do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy swoją przyszłość wiążą z branżą budowlaną. Program ma zachęcić młodych ludzi do aktywnego kreowania własnej przyszłości zawodowej już na studiach. Pierwszym działaniem zaplanowanym przez organizatorów w ramach projektu jest Program Ambasadorski, do którego rekrutacja rozpoczęła się 19 kwietnia.

Budujemy lepszą przyszłość to Program Edukacyjny, którego głównym celem jest pomoc uczniom i studentom kierunków budowlanych w planowaniu ścieżek kariery oraz ułatwienie im wejścia na rynek pracy, poprzez rozwój kompetencji społecznych i zawodowych. – Zaangażowanie przedstawicieli biznesu w działania edukacyjne niesie ze sobą obopólne korzyści. Z jednej strony umożliwia młodym ludziom poszerzenie teoretycznej wiedzy o umiejętności praktyczne i daje im szansę na rozwinięcie kompetencji poszukiwanych przez pracodawców. Z drugiej strony ułatwia pracodawcom znalezienie odpowiednio wykwalifikowanych pracowników – komentuje Dominika Majchrowicz, Kierownik Personalny firmy CEMEX Polska, która jest współorganizatorem Programu. – Realizacja Programu Edukacyjnego Budujemy lepszą przyszłość to nieoceniona korzyść zarówno dla CEMEX Polska, jak i młodych ludzi rozpoczynających karierę zawodową – dodaje.

W ramach Programu zrealizowana zostanie Akademia Umiejętności – cykl warsztatów poświęconych zagadnieniom branżowym, oraz Szkoła Dobrych Praktyk – spotkania dla uczniów wprowadzające w tematykę kariery zawodowej w branży materiałów budowlanych. Uczestnicy będą mieli także okazję zaangażować się w Program Ambasadorski, zwiedzić zakłady produkcyjne i cementownie, wziąć udział w konferencjach naukowych CEMEX DAY oraz zmierzyć się z innymi w rywalizacjach konkursowych. Program potrwa 2 lata i zostanie zakończony uroczystą Galą podsumowującą działania.

Pierwszym działaniem zaplanowanym przez organizatorów w ramach projektu jest Program Ambasadorski, do którego rekrutacja ruszyła 19 kwietnia 2013 r. Poszukiwani są kreatywni i szukający wyzwań studenci co najmniej III roku kierunków: Inżynieria Materiałowa i Ceramika, Budownictwo, Inżynieria Środowiska i Biotechnologii Mechanika, Elektryka, Automatyka lub pokrewnych. W trakcie rocznej kadencji Ambasadorzy CEMEX będą mogli poznać funkcjonowanie międzynarodowego przedsiębiorstwa i spróbować swoich sił przy prowadzeniu samodzielnych projektów. Będą także wspierali realizację pozostałych wydarzeń Programu Budujemy lepszą przyszłość.

Więcej informacji na: www.budujemylepszaprzyszlosc.pl oraz na Facebooku.

 

 

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.