MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 
Szanowni Państwo,

dzisiejszego ranka pełni obaw przyjęliśmy informacje o zdarzeniach, które miały miejsce w sąsiadującej z nami Ukrainie. Z niepokojem i smutkiem obserwujemy to, co dzieje się na granicach i terytorium tego państwa, a sytuację tę odbieramy osobiście, zwłaszcza że w naszym otoczeniu mieszka, pracuje, uczy się wielu obywateli Ukrainy.

Drodzy Pracownicy, Doktoranci i Studenci Politechniki Łódzkiej,

wśród nas znajdują się osoby pochodzenia ukraińskiego, które postanowiły studiować na naszej uczelni, kształcić młode pokolenia i wspierać naszą akademicką społeczność w działaniach kadrowo-administracyjnych.

W momencie, gdy zdecydowaliście się wybrać Politechnikę Łódzką, my zobowiązaliśmy się do udzielania Wam wsparcia nie tylko na drodze do edukacji. Zdaję sobie sprawę, że wielu z Was może szczególnie mocno przeżywać zaistniałą sytuację. Na Ukrainie pozostali Wasi najbliżsi, o których z pewnością się martwicie. Nasza uczelnia w miarę możliwości postara się udzielić Wam tak teraz potrzebnego wsparcia.

Jedną z wartości naszej uczelni, którą szczególnie cenię, jest wzajemny szacunek. Szanujemy odmienne zdania, odmienne wierzenia, odmienne kultury i stawiamy na wolność, która przysługuje każdemu z nas. Wyrażam szczerą nadzieję, że suwerenność Waszego kraju, a zarazem los każdego jego obywatela zostaną uszanowane, a wszelkie działania, które mają im zagrozić, zostaną zaprzestane.

W tych niezwykle trudnych momentach okażmy sobie zrozumienie i empatię, które są nam teraz bardzo potrzebne.

prof. Krzysztof Jóźwik
Rektor Politechniki Łódzkiej

Źródło: https://p.lodz.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt