MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Jako uniwersytet wspieramy działania zmierzające do powstania Uniwersytetu Kaliskiego i jeśli będziemy w stanie pomóc w tych działaniach, bardzo chętnie to uczynimy. Na tym etapie trudno jeszcze mówić o szczegółowych rozwiązaniach i pomysłach, ale jesteśmy gotowi do współpracy.

Samo sformułowanie dotyczące „zaanektowania" budzi mój sprzeciw, gdyż ewentualne przyłączenie filii kaliskiej do nowo tworzonego uniwersytetu mogłoby odbyć się wyłącznie drogą porozumienia obu uczelni. Zarówno UAM, jak i Akademia Kaliska mają prawo do suwerennego podejmowania decyzji i jestem pewna, że wzajemnie prawo to będziemy szanować.

We wtorek 22 lutego spotkałam się z zespołem Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza (WP-A UAM) w Kaliszu. Tematem naszej rozmowy była ewentualna perspektywa włączenia WP-A UAM do planowanego Uniwersytetu Kaliskiego. Bardzo ważne było dla mnie uzyskanie bezpośredniej opinii od pracowników wydziału. Przekonałam się, że jest ona jednoznaczna, tzn. pracownicy tego wydziału chcą zostać w strukturach WP-A wchodzącego w skład Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zapewniam, że ta opinia jest dla mnie niezwykle ważna i będzie miała niewątpliwy wpływ na moje kolejne decyzje dotyczące przyszłości WP-A UAM. Dodam, że ponieważ na UAM decyzje podejmowane są kolegialnie, ten temat zostanie jeszcze przedyskutowany w Zespole Rektorskim. Kiedy nasze stanowisko będzie sformułowane, w pierwszej kolejności informację przekażę rektorowi Akademii Kaliskiej.

Co do ewentualnych konsekwencji czy obaw – zdaję sobie sprawę z faktu, że jakąkolwiek podejmę decyzję, będzie ona miała zarówno przeciwników, jak i zwolenników. Widać to bardzo wyraźnie już w tej chwili, wskazują na to emocjonalne wypowiedzi, jakie pojawiają się w mediach. Nie sposób zadowolić wszystkich, ja w swoich decyzjach i działaniach kieruję się, co naturalne, dobrem UAM i jego pracowników.

opr. MT

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt