MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 
W związku z panującą na Ukrainie wojną, Politechnika Śląska w dowód solidarności i wsparcia dla ambicji edukacyjnych ukraińskiej młodzieży uruchomiła specjalny program skierowany do młodych obywateli Ukrainy – aktualnie studiujących i tych, którzy zechcą podjąć studia na dostępnych w ofercie edukacyjnej Politechniki Śląskiej kierunkach prowadzonych w języku polskim i angielskim.

Politechnika Śląska zapewni studentom dogodne i dostosowane do sytuacji warunki rekrutacji, elastyczne i atrakcyjne warunki studiowania, a także zwolnienie z opłat za studia. Studenci z Ukrainy mogą również wnioskować o bezpłatne zakwaterowanie w domu studenckim. Ponadto mogą liczyć na pomoc kadry akademickiej oraz studentów polskich i zagranicznych. Politechnika zapewni również wsparcie informacyjne i psychologiczne, pomoc w rozwoju indywidualnym oraz w znalezieniu pracy.

Dodatkowo informujemy, że zgodnie z zapisami Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Gabinetem Ministrów Ukrainy o wzajemnym uznawaniu akademickim dokumentów o wykształceniu i równoważności stopni podpisanej dnia 11 kwietnia 2005 r. umożliwiamy kontynuację kształcenia  na Politechnice Śląskiej (w trybie przeniesienia) ukraińskim studentom, którzy w związku z zaistniałą sytuacją zmuszeni byli przerwać studia. Zgodnie z art. 4 umowy szkoły wyższe państw Stron mogą uznawać odpowiednie okresy studiów, zdane egzaminy, zaliczenia oraz praktyki zgodnie z prawem wewnętrznym danego państwa.

Zwolnienie z opłat za studia – procedura wnioskowania

Kryteria, jakie musi spełnić student ubiegający się o zwolnienie z opłat za usługi edukacyjne, różnicują się w zależności od realizowanego etapu studiów.

Studenci pierwszego roku muszą studiować stacjonarnie oraz deklarować znajomość języka polskiego lub angielskiego na poziomie min. B2. Ponadto nie mogą korzystać z innych zwolnień sformułowanych na podstawie odrębnych przepisów. Wniosek o zwolnienie z opłat w tym przypadku powinien wpłynąć w terminie do 30 marca do Admission Office wchodzącej w skład Centrum Obsługi Studiów.

Studenci wyższych lat studiów muszą posiadać ważną wizę, kartę pobytu lub inny dokument uprawniający do przebywania na terenie Polski oraz kontynuować naukę. Wniosek w tej sprawie musi zostać złożony do Biura Obsługi Studentów do 10 marca 2022 roku.

W przypadku ubiegania się o zwolnienie z opłaty za akademik wniosek należy złożyć w Administracji Osiedla Studenckiego do dnia 30 marca 2022.

Punkt konsultacyjny Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej

Dla wszystkich potrzebujących z Ukrainy Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej i Biuro Karier Studenckich Politechniki Śląskiej oferuje także całodobową pomoc psychologiczną. W ramach punktu konsultacyjnego można skorzystać z doradztwa zawodowego i doradztwa przedsiębiorczości. Zostanie zorganizowany także kurs języka polskiego. Centrum Wolontariatu wspiera również promocyjnie zbiórki finansowe: PCK, CARITAS, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz inne potwierdzone przez stronę rządową. W ramach punktu konsultacyjnego można także skorzystać z pomocy Biura Obsługi Prawnej Politechniki Śląskiej. Wszystkie działania realizowane będą we wsparciu doradcy posługującego się językiem ukraińskim.

Centrum Wolontariatu prowadzi zbiórkę najpotrzebniejszych produktów i artykułów, takich jak: żywność, zestawy medyczne, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, bielizna damska męska i dziecięca, koce termiczne, śpiwory, maty do spania, artykuły higieniczne, naczynia kuchenne, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe.

Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej i Biuro Karier Studenckich we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach przygotowały punkt konsultacyjny, w którym działają wolontariusze posługujący się językiem ukraińskim.

KONTAKT

Centrum Wolontariatu przy Politechnice Śląskiej:

e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; telefony: +48 691 441 028 i +48 697 990 496

JM Rektor Politechniki Śląskiej
Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej
Samorząd Doktorantów Politechniki Śląskiej

Źródło:https://www.polsl.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. immediate bitwave