MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 
W poniedziałek, 28 lutego 2022 roku, na Politechnice Białostockiej ruszyła zbiórka darów dla Ukrainy.

- Organizujemy zbiórkę zgodnie z listą najbardziej potrzebnych artykułów, by pomóc narodowi ukraińskiemu   - mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej.

Od poniedziałkowego poranka przygotowane w pobliżu portierni poszczególnych wydziałów Politechniki Białostockiej kartony zapełniają się darami dla Ukrainy. Studenci i pracownicy przynoszą przede wszystkim środki higieny osobistej, żywność długoterminową, żywność dla dzieci i środki opatrunkowe.

- W obliczu wydarzeń ostatnich nasza społeczność akademicka Politechniki Białostockiej nie mogła zostać bezczynna - mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. - Postanowiliśmy włączyć się w akcję organizowaną przez Urząd Miasta Białystok wspólnie z różnymi organizacjami pod hasłem „Białystok pomaga Ukrainie” i na miarę swoich możliwości staramy się zorganizować zbiórkę wszelkich potrzebnych darów zgodnie z listą z Centrum Aktywności Społecznej, które całą akcję koordynuje. We wszystkich budynkach wydziałów Politechniki Białostockiej zostały zorganizowane punkty zbiórki takich darów. Następnie te wszystkie produkty będą przewożone na halę Wydziału Budownictwa i Nauk o środowisku Politechniki Białostockiej, gdzie wolontariusze - zarówno nauczyciele, jak i studenci naszej uczelni zajmą się już segregacją, odpowiednim oznakowaniem i spakowaniem tych darów. Robimy, co jest w naszej mocy, by pomóc w tej strasznie ciężkiej sytuacji w jakiej znalazł się naród ukraiński

W zbiórkę angażują się studenci z wszystkich wydziałów Politechniki Białostockiej.

- Studenci już przynoszą dary - mówi Emilia Ramatowska z Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej. – Dobro zawsze do nas wraca. Kiedy ktoś jest w potrzebie, człowiek powinien stanąć i  pomóc. W tej sytuacji jedyną właśnie pomocą jest właśnie organizacja tej zbiórki dlatego studenci z chęcią się angażują i pomagają.

Punkty odbioru darów są zlokalizowane przy portierniach poszczególnych wydziałów naszej Uczelni. Nie określamy terminu zakończenia zbiórki. Punkty zbiórki będą działały w godz. 8-18.

Lista punktów:

Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11, Białystok

Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. Ojca Tarasiuka 2, Kleosin

Wydziały na kampusie Politechniki Białostockiej:

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, ul Wiejska 45 E

Wydział Elektryczny, ul Wiejska 45 D

Wydział Mechaniczny, ul Wiejska 45 C

Wydział Informatyki/Rektorat, ul Wiejska 45 A

Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16

Źródło: https://pb.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.