MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 3 marca o godz.  18.00 w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami w Sali Teatralnej w budynku Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się czytanie performatywne połączone ze zbiórką niezbędnych artykułów i pieniędzy dla mieszkańców Ukrainy.

Przeczytają fragmenty tekstów pochodzące z ukraińskich dramatów, poezji i prozy, zestawione z informacjami medialnymi oraz wyborem komentarzy i wpisów z mediów społecznościowych. W najbliższy czwartek, 3 marca, w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami w Sali Teatralnej w budynku Neofilologii UG odbędzie się czytanie performatywne połączone ze zbiórką niezbędnych artykułów i pieniędzy dla mieszkańców Ukrainy.

24 lutego 2022 roku Ukraina została na rozkaz Władimira Putina brutalnie zaatakowana przez wojska Federacji Rosyjskiej. Rosyjska inwazja na Ukrainę jest równoznaczna z pogwałceniem niezależności niepodległego państwa.

- My, studenci i społeczność akademicka Uniwersytetu Gdańskiego, wspierani przez artystki i artystów związanych z trójmiejską sceną teatralną, pragniemy wyrazić nasz sprzeciw, oddając głos tym, którzy powinni być dziś najbardziej słyszalni - mówią studenci Wydziału Filologicznego UG, organizatorzy czwartkowego wydarzenia. - Chcemy oddać głos nie tylko ukraińskim twórcom, ale też ludziom, w których imieniu się wypowiadają: chcemy oddać głos „zwykłym” obywatelom Ukrainy, naszym sąsiadom i przyjaciołom, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Dedykujemy to spotkanie nie tylko wszystkim osobom, które dziś bohatersko walczą w obronie swojego kraju, ale także tym, które ogarnia niemoc, strach i rozpacz.

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/1cDBgb0io 

W części informacyjnej spotkania można będzie posłuchać o możliwych formom wsparcia udzielanych w tym trudnym czasie przez UG.

Czytanie performatywne organizowane jest z inicjatywy studentów Wydziału Filologicznego UG, z kierunków wiedza o  teatrze oraz zarządzanie instytucjami artystycznymi. - Odczuwamy potrzebę budowania otwartej wspólnoty opartej o fundamentalne wartości, takie jak wolność, równość i sprawiedliwość. Nawiązując do pięknych tradycji naszego miasta jako przestrzeni wolności i dialogu - dodają studenci.

3 marca 2022 roku o godzinie 18.00, w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami, przeczytamy fragmenty tekstów pochodzące z ukraińskich dramatów, poezji i prozy, zestawione z informacjami medialnymi oraz wyborem komentarzy i wpisów z mediów społecznościowych.

Miejsce: Sala Teatralna, budynek Neofilologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 51, 80-312 Gdańsk, parter (wjazd na teren kampusu od strony ul. Bażyńskiego, bramy nr 2 i nr 3).

 

W czytaniu udział wezmą:

Dorota Androsz (aktorka, reżyserka, Teatr Wybrzeże)

Mariusz Babicki (dramaturg, reżyser, absolwent teatrologii UG)

Justyna Bartoszewicz (aktorka, Teatr Wybrzeże)

Ada Czwarnóg (wiedza o teatrze UG)

Grzegorz Duda (aktor, współzałożyciel szkoły jogi Bhakti Shala)

Azima Izzetdin (absolwentka iberystyki UG)

Weronika Janicka (wiedza o teatrze UG)

Ewa Jendrzejewska (aktorka, Teatr Wybrzeże)

Anna Kociarz (aktorka, Teatr Wybrzeże)

Klaudia Laskowska (wiedza o teatrze UG)

Piotr Łukawski (aktor, Teatr Wybrzeże)

Paulina Eryka Masa (tłumaczka, dramatopisarka, wiedza o teatrze UG)

Maja Miro (multiflecistka, kompozytorka)

Hanna Miśkiewicz (aktorka, Miejski Teatr Miniatura)

Adam Nalepa (reżyser, Teatr BOTO)

Weronika Nawieśniak (aktorka, Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni)

Marzena Nieczuja-Urbańska (aktorka, Teatr Wybrzeże)

Małgorzata Oracz (aktorka, Teatr Wybrzeże)

Bartłomiej Pastuszka (zarządzanie instytucjami artystycznymi UG)

Jadwiga Sankowska (aktorka, Miejski Teatr Miniatura)

Aleksandra Szostek (zarządzanie instytucjami artystycznymi UG)

 

Koncepcja i opracowanie czytania: Dorota Androsz i Mariusz Babicki

Wydarzenie zorganizowane przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego z kierunków wiedza o teatrze oraz zarządzanie instytucjami artystycznymi

Patronat honorowy: JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Piotr Stepnowski

Koordynacja działań z ramienia studentów: Paulina Eryka Masa

Wsparcie organizacyjne: Katarzyna Kręglewska (Zakład Dramatu, Teatru i Widowisk UG, Between.Pomiędzy Research Group).

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1cDBgb0io

 

Źródło: https://ug.edu.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt