MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 Rozpoczynamy zbiórkę dla Ukrainy na Politechnice Białostockiej. Wszyscy włączmy się w akcję pomocy.W obliczu bezprzykładnej agresji militarnej Rosji przeciwko Ukrainie Politechnika Białostocka włączamy się do akcji Urzędu Miasta Białystok i organizacji pozarządowych regionu „Białystok pomaga Ukrainie” – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

W poniedziałek 28 lutego 2022 r. ruszyliśmy ze zbiórką.

– Organizujemy zbiórkę zgodnie z listą najbardziej potrzebnych artykułów, by pomóc narodowi ukraińskiemu – mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej.

Od poniedziałkowego poranka przygotowane w pobliżu portierni poszczególnych wydziałów Politechniki Białostockiej kartony zapełniają się darami dla Ukrainy. Studenci i pracownicy przynoszą przede wszystkim środki higieny osobistej, żywność długoterminową, żywność dla dzieci i środki opatrunkowe.

– W obliczu wydarzeń ostatnich nasza społeczność akademicka Politechniki Białostockiej nie mogła zostać bezczynna – mówi dr hab. inż. Dorota Anna Krawczyk, prof. PB, Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej. – Postanowiliśmy włączyć się w akcję organizowaną przez Urząd Miasta Białystok wspólnie z różnymi organizacjami pod hasłem „Białystok pomaga Ukrainie” i na miarę swoich możliwości staramy się zorganizować zbiórkę wszelkich potrzebnych darów zgodnie z listą z Centrum Aktywności Społecznej, które całą akcję koordynuje. We wszystkich budynkach wydziałów Politechniki Białostockiej zostały zorganizowane punkty zbiórki takich darów. Następnie te wszystkie produkty będą przewożone na halę Wydziału Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej, gdzie wolontariusze – zarówno nauczyciele, jak i studenci naszej uczelni zajmą się już segregacją, odpowiednim oznakowaniem i spakowaniem tych darów. Robimy, co jest w naszej mocy, by pomóc w tej strasznie ciężkiej sytuacji w jakiej znalazł się naród ukraiński

W zbiórkę angażują się studenci z wszystkich wydziałów Politechniki Białostockiej.

– Studenci już przynoszą dary – mówi Emilia Ramatowska z Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej. – Dobro zawsze do nas wraca. Kiedy ktoś jest w potrzebie, człowiek powinien stanąć i pomóc. W tej sytuacji jedyną właśnie pomocą jest właśnie organizacja tej zbiórki dlatego studenci z chęcią się angażują i pomagają.

Punkty odbioru darów są zlokalizowane przy portierniach poszczególnych wydziałów naszej Uczelni. Nie określamy terminu zakończenia zbiórki. Punkty zbiórki będą działały w godz. 8-18.

Lista punktów:

Wydział Architektury, ul. Oskara Sosnowskiego 11, Białystok

Wydział Inżynierii Zarządzania, ul. Ojca Tarasiuka 2, Kleosin

Wydziały na kampusie Politechniki Białostockiej:

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, ul Wiejska 45 E

Wydział Elektryczny, ul Wiejska 45 D

Wydział Mechaniczny, ul Wiejska 45 C

Wydział Informatyki/Rektorat, ul Wiejska 45 A

Centrum Nowoczesnego Kształcenia, ul. Zwierzyniecka 16

Lista potrzebnych produktów:

  • NOWE KOCE, ŚPIWORY, KARIMATY
  • LATARKI
  • POWERBANKI
  • OPASKI UCISKOWE
  • ŚRODKI OPATRUNKOWE I MEDYCZNE

 

Szczególnie potrzebne: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, bandaże elastyczne, sól fizjologiczna, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków

oraz

woda utleniona lub oktanisept, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe (w tabletkach, czopkach i syropach), węgiel, witamina D, cynk, witamina C, tabletki do ssania, tabletki od bólu gardła, spray do nosa od kataru, maść bepanten, altacet, fastum, tribiotyk, rywanol.

  • żywność długoterminowa

Szczególnie potrzebne: dania i zupki ekspresowe/typu instant do zalewania wrzątkiem, batony energetyczne, czekolady, kisiele/budynie typu gorący kubek, konserwy/puszki/słoiki z gotowymi daniami typu bigos, fasolka po bretońsku, kapuśniak z kiełbaską, grochówka żołnierska, pulpety w sosie, flaki oraz suche produkty: cukier, kasze, makarony, maki, kawa, woda, herbata, oleje.

  • środki higieniczno-chemiczne

Szczególnie potrzebne: pampersy dla dorosłych, podpaski, pieluchy, szampony, żele i mydła, papier toaletowy, środki piorące, chusteczki nawilżone dezynfekcyjne.

  • żywność dla dzieci

Szczególnie potrzebne: kaszki, mleko, soczki, dania gotowe w słoiczkach, chrupki do mleka.

  • dary rzeczowe pierwszej potrzeby

Szczególnie potrzebne: komplety pościeli, ręczniki nowe, nowa bielizna damska i dziecięca.

Odzież, ale wyłącznie termiczna dla dorosłych – dla wojska, nowa, ale dobrze zapakowana i opisana.

WAŻNE! Nie zbieramy odzieży i obuwia!

Źródło: https://pb.edu.pl

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt