MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

REKLAMA


REKLAMA


Podczas studniówkowego balu w III LO w Gdyni była kontynuowana rozpoczęta już 28 lutego br. szkolna akcja zbiórki pieniędzy na pomoc dla rodzin ukraińskich, które po ucieczce z kraju znalazły lub znajdą bezpieczne schronienie w Gdyni. Przyświecało jej hasło:  "Wejście na studniówkę za co najmniej złotówkę. Zebrane złotówki będą przeznaczona dla potrzebującej pomocy rodziny z Ukrainy". 

III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni jest jedną z bardzo niewielu szkół w Polsce i prawdopodobnie jedynym liceum w Gdyni oraz na Pomorzu, w którym bal studniówkowy organizowany jest w budynku szkoły.

 W roku 2021 studniówka w III LO z uwagi na zagrożenie epidemiczne nie odbyła się, ale po zakończeniu sesji maturalnej ubiegłoroczni absolwenci zorganizowali poza budynkiem szkoły bal maturalny. W obecnym roku szkolnym uczniowie najstarszych klas mieli bawić się na swojej studniówce 29 stycznia 2022 r. , ale jej zorganizowanie w budynku szkoły uniemożliwiły przepisy wprowadzone przez GIS oraz MEiN.  Studniówka w budynku gdyńskiej  Trójki  mogła być zorganizowana dopiero w marcu.

Przy wydatnej pomocy rodziców i pracowników szkoły aula szkoły zamieniła się w salę balową, a szkolne korytarze i pomieszczenia dydaktyczne w sale bankietowe. Podłoga w szkolnej auli została wyłożona specjalną nawierzchnią sprzyjającą wszelkim tańcom. Na przygotowania do balu studniówkowego złożyło się także prawie dwadzieścia godzin prób poloneza dla wszystkich uczniów z klas maturalnych, a także kilkadziesiąt lekcji walca angielskiego dla ponad 50 chętnych par. 

W sobotę 5 marca 2020 r. w auli III LO w Gdyni studniówka rozpoczęła się o godz. 19:00 polonezem zatańczonym przez 218 uczennic i uczniów, a zakończyła się o godz. 4:00 następnego dnia. Do końca balu bawiło się wyjątkowo wielu maturzystów. W programie znalazło się miejsce na koncert szkolnych zespołów muzycznych, degustację o północy wyjątkowego tortu, pamiątkowe fotki i filmy, ale przede wszystkim na znakomitą zabawę - ostatnią szkolną zabawę taneczną pod opieką nauczycieli, a także rodziców (dyżury przedstawicieli Rady Rodziców).

Krajowi i międzynarodowi maturzyści z III LO w Gdyni mieli w miniony weekend nie tyle studniówkę, co pięćdziesięciodniówkę, bowiem dokładnie za 52 dni po swoim ostatnim szkolnym balu w czwartek 28 kwietnia 2022 r. swoją sesję egzaminacyjną rozpoczną maturzyści międzynarodowi (pierwszy egzamin pisemny będzie z fizyki), a maturzyści krajowi przystąpią do swojego pierwszego egzaminu dojrzałości / z języka polskiego / 5 dni później w piątek 4 maja, czyli 58 dni po balu.

Fragment wystąpienia Martyny Zawadzkiej, która razem z Szymonem Warsockim prowadziła Studniówkę III LO w Gdyni: Jesteśmy bez wątpienia rocznikiem wyjątkowym, który więcej czasu spędził w domu niż w szkole. Mimo tego udało nam się jednak zawiązać niezwykłe więzi. Jesteśmy przekonani, że wiele z nich przetrwa lata. Dzisiaj jest czas wyjątkowy pod wieloma względami. Już niedługo opuścimy mury naszej szkoły i wkroczymy samodzielnie w świat dorosłych. Jak pokazują ostatnie zdarzenia nie zawsze jest on sprawiedliwy czy wolny od przemocy. Bardzo życzymy sobie, by nowe pokolenie odmieniło los naszej planety i zażegnało wszelkie konflikty. Jako uczniowie Gdyńskiej Trójki stanowimy wspaniałą, pełną współczucia i wsparcia społeczność. Dlatego pragniemy wyrazić ogromny żal spowodowany wojną za naszą wschodnią granicą, poniesionymi stratami i losem naszych sąsiadów. Przywołując jednak słowa Wisławy Szymborskiej  ( “Czemu ty się, zła godzino, z niepotrzebnym mieszasz lękiem? Jesteś - a więc musisz minąć. Miniesz - a więc to jest piękne”." ), które skłaniają nas do nieporzucania nadziei, chcemy mimo wszystko zaprosić Was na nasz ostatni szkolny bal - wydarzenie niezapomniane dla każdego maturzysty. 

WP                                                                                                                     

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!