MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


 

 
 

REKLAMA


REKLAMA


Chwila uśmiechu i zabawy dla dzieci, a dla ich Mam i Opiekunów – trochę spokoju i odpoczynku. To pragniemy zaoferować uchodźcom z Ukrainy, którzy po dramatycznych przeżyciach w swoim kraju i  trudnej podróży przez granicę są już bezpieczni w naszym mieście. Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni Klubu Akademickiego IQ, gdzie ciekawe zajęcia i opiekę znajdą dzieci i młodzież, a dorośli będą mogli spokojnie usiąść i napić się kawy. Nasze zaproszenie brzmi: „Przyjdź i odpocznij”.

Dla dzieci przygotowaliśmy lekcje języka polskiego, którego uczyć poprzez zabawę będą  lektorzy z Centrum Języków Obcych WSIiZ, a także pokazy kinowe na dużym ekranie (oczywiście będzie też popcorn). Warsztaty musicalowe poprowadzą dla naszych gości instruktorzy i młodzież z Akademii Aktorskiej „Artysta”, a zajęcia muzyczne i plastyczne animatorzy ze Szkoły Szpitalnej Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Każdy chętny będzie też mógł zagrać w gry planszowe, bilard albo piłkarzyki, a komu starczy cierpliwości może usiąść przy ogromnym stole żeby poukładać puzzle.  Dla zmęczonych zabawą dzieci nie zabraknie też poczęstunku: lodów, pizzy czy pączków.

Gdy dzieci i młodzież zajmą się swoimi sprawami, ich mamy i opiekunowie będą mogli usiąść i odpocząć. Przy kawie i herbacie będzie można spokojnie porozmawiać albo skorzystać ze stanowisk komputerowych z wi-fi, żeby pozałatwiać pilne sprawy. Przygotowaliśmy także dla osób potrzebujących dyżury psychologów z Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju WSIiZ, a porad prawnych będą udzielać adwokaci z Okręgowej Izby Adwokackiej w Rzeszowie.

Nasza WSIiZowa świetlica rusza 8 marca – choć zdajemy sobie sprawę, że nie tak Ukrainki powinny obchodzić Dzień Kobiet. Nasza świetlica będzie czynna w dniach 8-11 marca, w godzinach od 14.30 do 20.00. W kolejnych dniach będziemy chcieli nasze zajęcia kontynuować, mamy w planach między innymi warsztaty robotyki i pokaz capoeiry. Do współpracy zapraszamy wszystkich instruktorów, animatorów i ludzi kultury, którzy prowadzonymi przez siebie zajęciami chcieliby pomóc przebywającym w Rzeszowie ukraińskim uchodźcom.

Źródło: https://wsiz.edu.pl/

© 2022 Perspektywy.pl   O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt!!!