MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Do Lwowa dotarł pierwszy transport z jednorazowym sprzętem do wykonywania zabiegów okulistycznych. Kilkutonowy ładunek materiałów do leczenia zachowawczego i chirurgicznego urazów oczu o wartości kilkuset tysięcy złotych to efekt zbiórki zorganizowanej przez Stowarzyszenie Chirurgów Okulistów Polskich we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie.

„Na nasz apel o pomoc dla ukraińskich okulistów błyskawicznie odpowiedzieli producenci i firmy zaopatrujące polską okulistykę. (…) Każdego dnia przybywa nam nowych ofiarodawców. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim partnerom za tę niezwykłą hojność. (...) Naszym obywatelskim obowiązkiem jest pomoc naszym sąsiadom w tej tragicznej sytuacji” – powiedział prof. Robert Rejdak, prezes Stowarzyszenia Chirurgów i Okulistów Polskich, szef Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Wśród zgromadzonych materiałów znalazły się m.in. zestawy jednorazowych narzędzi do przeprowadzenia konkretnego typu operacji, opatrunki, osprzęt czy płyny niezbędne do przeprowadzania zabiegów i funkcjonowania oddziału okulistycznego. Ze Lwowa materiały te dotrą również do innych ośrodków okulistycznych na terenie Ukrainy. 

Już szykowany jest kolejny transport darów dla ukraińskich okulistów. Wyruszy on z Lublina pod koniec przyszłego tygodnia. 

„Wojna zmieniła u nas wszystko (…). Dostawy materiałów medycznych zostały po prostu przerwane. Jestem bardzo wdzięczna polskim okulistom ze Stowarzyszenia Chirurgów i Okulistów Polskich za to realne wsparcie. (…) Nie wiem, co nas czeka, ale dzięki Wam dalej możemy leczyć pacjentów! Nie zmarnujemy tej pomocy” – zapewniła dr Natalia Preys, okulistka odbierająca transport materiałów medycznych z Polski w szpitalu we Lwowie.

Źródło: https://www.umlub.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt