MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku pozyskał prestiżową akredytację zagraniczną w zakresie edukacji na kierunku Zdrowie Publiczne APHEA (Agency for Public Health Education Accreditation). To potwierdzenie wysokiego poziomu kształcenia.
 
Agencja APHEA jest zaangażowana w zapewnienie i poprawę jakości kształcenia w całym regionie europejskim i na świecie. Akredytacja ma na celu wspieranie ciągłego doskonalenia, kształcenia i szkolenia pracowników zdrowia publicznego poprzez zapewnienie międzynarodowego i przejrzystego systemu uznawania jakości.
 
UMB otrzymał akredytację APHEA dla kierunku Zdrowie Publiczne zarówno na poziomie licencjackim, jak i magisterskim. Proces akredytacyjny składał się z 3 etapów: ocena programu nauczania, raport samooceny uczelni oraz 3-dniowa wizyta międzynarodowego zespołu recenzującego, która odbyła się we wrześniu ubiegłego roku.
 
W ramach 1 etapu oceniono program nauczania Zdrowia Publicznego UMB pod kątem spełnienia wysokich standardów europejskich APHEA. Natomiast w 2 i 3 etapie oceniano organizację kierunku, cele kształcenia, sposób rekrutacji studentów oraz ich wsparcie edukacyjne i zawodowe, system monitorowania i współpracy z absolwentami, kadrę nauczycielską i administracyjną, a także system zapewnienia jakości kształcenia.
 
Oprócz UMB, tylko jednej innej polskiej uczelni udało się do tej pory uzyskać akredytację APHEA – Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu. Dzięki tej akredytacji, UMB dołączył do grona najlepszych światowych uczelni w zakresie Zdrowia Publicznego, takich jak University of Edinburgh (38 miejsce w Rankingu Szanghajskim) czy University of Queensland (51 miejsce w Rankingu Szanghajskim).

Źródło: https://www.umb.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt