MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Za nami Gala Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022, która była jednym z elementów Dni Otwartych PG. W trakcie wydarzenia prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego, uhonorowali najlepsze licea i technika. Przedstawiciele wyróżnionych szkół zasadzili na terenie kampusu drzewa, mające być symbolem dla miejsca, gdzie wzrastają nowe naukowe talenty.

21 marca, w budynku Hydromechaniki PG, odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych szkół średnich w województwie pomorskim, czyli Pomorski Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022. Na wydarzenie zostały zaproszone władze samorządowe oraz samej uczelni, a także przedstawiciele zwycięskich szkół.

 – Kolejny już raz gala pomorskiego Rankingu Liceów i Techników fundacji Perspektywy odbywa się na Politechnice Gdańskiej, co cieszy mnie szczególnie. Pokazuje to bowiem, że nasza uczelnia jest miejscem otwartym, przyjaznym i chętnie wybieranym przez maturzystów i maturzystki do podjęcia studiówpodkreślił prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej. Przemówienie prof. Krzysztofa Wilde uroczyście otworzyło galę wręczenia nagród dla najlepszych szkół średnich.

Rektor zwrócił się ze szczególnym przekazem do uczniów i uczennic pochodzących z Ukrainy z zapewnieniem, że Politechnika Gdańska może zapewnić im możliwość dalszej edukacji i rozwoju, że znajdą na naszej uczelni możliwość dalszego rozwoju dla swoich pasji i zainteresowań. Będziemy chcieli pomóc wam w odbudowie waszego kraju, m.in. wyposażając was w wiedzę i umiejętności, które będą do tego potrzebnepodkreślił.

Interaktywny wykład i wsparcie dla studentów

Chcemy być jeszcze mocniejsi i bardziej rozpoznawalni międzynarodowo, dlatego wraz z Gdańskim Uniwersytetm Medycznym i Uniwersytetem Gdańskim utworzyliśmy Uczelnie Farhnheita– związek oraz docelowo federację, która pozwoli nam jeszcze lepiej pracować nad dynamicznym rozwojem naszych uczelni i znacząco awansować w światowych rankingach. Jednocześnie cały czas inwestujemy w rozwój Politechniki Gdańskiej i warunki do pracy i nauki. Stawiamy również na ekologię i aktywną walkę ze zmianami klimatycznymi. W ubiegłym roku wybrano nas najbardziej zieloną uczelnią w Polsce na podstawie Green Metric World University Ranking dodał rektor PG.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek woj. pomorskiego Mieczysław Struk, którego na uroczystości reprezentował Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego. W kolejnej części gali został zaprezentowany interaktywny wykład o nowatorskich metodach nauczania. Prelekcję poprowadziła prof. PG Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji. O programach i stypendiach dla studentów I roku, a także o możliwościach pozyskiwania grantów na badania naukowe i wsparciu dla kół naukowych opowiadała prof. PG Barbara Wikieł, dyrektor Centrum Matematyki PG.

Wręczanie nagród, w ramach Rankingu Perspektywy 2022, rozpoczęto od uhonorowania liceów. Najlepszymi z nich zostały: III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, V Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku i Gdańskie Liceum Autonomiczne w Gdańsku. Natomiast technika, które znalazły się najwyżej w rankingu to: Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku, Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku oraz Technikum nr 4 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Nowa tradycja na Politechnice Gdańskiej

Na zakończenie gali zainaugurowana została nowa tradycja na uczelni. Dyrektorzy najlepszego liceum i technikum wraz z Rektorem PG zasadzili dwa dęby, symbole miejsca, gdzie wzrastają talenty. – Chcemy, by młodzi, utalentowani ludzie, którzy trafiają na Politechnikę Gdańską, mieli tu najlepsze warunki do edukacji i rozwoju  – podkreślił rektor Wilde.

Gala odbywała się podczas Dni Otwartych Politechniki Gdańskiej. Licznie odwiedzający uczelnię uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać Politechnikę od środka. Uczelniane miasteczko, prezentacja wydziałów i kół naukowych, spotkania ze studentami i gra terenowa to tylko niektóre z wielu atrakcji, które miały miejsce na kampusie.

Źródło: https://pg.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt