MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już 31 marca odbędzie się oficjalne przystąpienie grupy polskich uczelni do Koalicji na rzecz WorldSkills i organizacji EuroSkills 2023 w Polsce.

Uroczystość dołączenia do koalicji nowych sygnatariuszy, jakimi są Uniwersytet Jagielloński, Akademia Leona Koźmińskiego, Politechnika Łódzka, Politechnika Lubelska i Politechnika Krakowska, odbędzie podczas Konferencji "Studenci Zagraniczni w Polsce 2022" we Wrocławiu.

Porozumienie poświęcone jest znamienitemu wydarzeniu, jakim jest międzynarodowy konkurs EuroSkills, które odbędzie się po raz pierwszy raz w Polsce w roku 2023. Pierwotnie zawody miały odbyć się w Sankt Petersburgu, jednak w wyniku agresji Rosji na Ukrainę, organizacja WorldSkills Europe, która jest operatorem konkursu, zdecydowała o odebraniu wydarzenia WorldSkills Russia i przeniesienie go do innego kraju europejskiego.

WorldSkills i EuroSkills to największe na świecie i w Europie konkursy umiejętności zawodowych. Za ich przebieg odpowiada światowa organizacja promująca umiejętności zawodowe. Operatorem polskiej reprezentacji i zawodów jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji Organizowanym przez WorldSkills konkursom towarzyszą rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkurs WorldSkills obywa się naprzemiennie co 2 lata z EuroSkills. Pierwszy konkurs EuroSkills obył się w 2008 roku, w 2023 roku odbędzie się 8 edycja. Udział w konkursach biorą najlepsi młodzi przedstawiciele każdej z branży w sześciu obszarach zawodowych: technologia informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Dotychczas do Koalicji przedstawicieli na rzecz WorldSkills i organizacji EuroSkills 2023 w Polsce dołączyli Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, DMG Mori sp. Z o.o, Grupa Azoty S.A, Polska Izba, Gospodarcza Zaawansowanych Technologii, Politechnika Poznańska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Śląska.

 

https://worldskillspoland.org.pl/

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt