MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

Już dziś w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego Tylko Dla Dziewczyn 17 uczelni w całej Polsce będzie gościć wyłącznie dziewczyny – tegoroczne maturzystki oraz uczennice pierwszej i drugiej klasy szkół ponadgimnazjalnych. Czeka na nie mnóstwo atrakcji i pozytywnych inspiracji. A wszystko w ramach organizowanej już po raz szósty akcji „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Najlepsze politechniki i wydziały ścisłe uniwersytetów przygotowały z tej okazji bogaty program, w którym oprócz prezentacji oferty studiów i warunków rekrutacji, znalazły się spotkania ze studentkami, inżynierkami, naukowczyniami i kobietami biznesu, warsztaty techniczne i prezentacje naukowe, a także przestrzeń na wszelkiego rodzaju eksperymenty - od samodzielnego przygotowywania kulek kąpielowych, przez naukę sztuk magicznych, po obsługę samochodu rajdowego. W trzech miastach – Częstochowie, Opolu i Poznaniu – odbędą się Biegi w kasku. W tym nietypowym nakryciu głowy trzeba będzie przebiec dystans 2 km. W sumie w całej Polsce w czwartek odbędzie się kilkaset wydarzeń dedykowanych stricte dziewczynom.

Dzień Otwarty Tylko Dla Dziewczyn to okazja do spotkań ze znakomitymi kobietami, których historie mogą inspirować dziewczyny do niestereotypowych, odważnych wyborów edukacyjnych. Politechnika Rzeszowska zaprasza na spotkanie z astronautką z NASA -  Marshą Ivins. Na Politechnice Łódzkiej gościem będzie mgr inż. Jagoda Lazarek, studentka drugiego roku studiów doktoranckich na informatyce, pierwsza Polka w konkursie Great Minds.

W Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza będzie można poznać młode kobiety, które ukończyły studia ścisłe, budujące błyskotliwe kariery m.in. w Allegro, Samsungu, w Toruniu na UMK - absolwentki z GTECH Poland, zaś na Politechnice Gdańskiej - dziewczyny, które chętnie uczestniczą w ćwiczeniach antyterrorystycznych, zajęciach ratownictwa medycznego i technik przetrwania. Dowiecie się, jak studentki radzą sobie na poligonie i na strzelnicy i w innych sytuacjach pobudzających adrenalinę. W tym samym czasie Politechnika Rzeszowska zaprasza na spotkanie z major Katarzyną Arabską, pilot Straży Granicznej.

Wydział Matematyki i Informatyki UAM przygotował warsztaty zakochanych w nowych technologiach kobietach z Geek Girls Carrots, a w Politechnice Poznańskiej po warsztatach z robótek ręcznych studentek elektroniki, fotograficznych oraz badaniach wytrzymałości elementów budowlanych będzie można wykonać samodzielnie zjazd tyrolski (po linie).

Politechnika Gdańska pokaże, jak działa Cyber Oko, Polski Wynalazek 2013 – służący do diagnozy i terapii osób w śpiączce oraz inteligentny długopis do terapii dzieci z dysleksją. Dwie szkoły niepubliczne uczestniczące w kampanii Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania oraz Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej i Zarządzania przygotowały warsztaty z podstaw projektowania w profesjonalnym programie dla architektów oraz uczestnictwo w pracach nad animacjami multimedialnymi, grami i eksperymentami obliczeniowymi. Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na spotkanie w Cyklotronie, gdzie odbędzie się m.in. wykład o sterowaniu komputerów za pomocą myśli.

W Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim również będzie można wziąć udział w pokazach interfejsu mózg-komputer, prądu z warzyw i owoców i gier komputerowych, które mają zastosowanie w leczeniu dzieci. W podtoruńskich Piwnicach otworzy podwoje dla zwiedzających obserwatorium astronomiczne, również w Zielonej Górzena Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UZ będzie można obserwować Słońce przez teleskop.

Akcja „Dziewczyny na politechniki!” i „Dziewczyny do ścisłych!” to pierwszy i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet. Jej celem jest przełamywanie stereotypów i zachęcanie uczennic do podejmowania studiów technicznych i ścisłych.

Programy Dnia Otwartego i rejestracja na stronie www.dziewczynynapolitechniki.pl

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt