MegaBaza edukacyjna Perspektywy®


23 marca 2022 r. Uniwersytecka Komisja Wyborcza UWr wydała uchwałę w sprawie zarządzenia wyborów i ustalenia kalendarza wyborczego wyborów przedterminowych rektora. Uchwała określa tryb procesu wyborczego, a datę wyborów wyznaczyła na 6 czerwca.

Decyzję o wygaśnięciu mandatu prof. Przemysława Wiszewskiego podjął Minister Edukacji i Nauki w odpowiedzi na wniosek trzech związków zawodowych działających na uczelni. Związkowcy wskazywali, że w 2020 r. rektor podjął dodatkowe zajęcie zarobkowe bez zgody rady uczelni, za które otrzymał wynagrodzenie w wysokości 35 tysięcy złotych. Z kolei Senat 9 marca przyjął uchwałę, w której decyzję Ministra traktuje jako pogwałcenie autonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wygaszenie mandatu i ogłoszenie wyborów rektora nie do końca zamyka tę kontrowersyjną sprawę bowiem prof. Wiszewski zapowiedział, że zamierza startować w tych wyborach. Rodzi się jednak pytanie, czy były rektor – który odwołuje się aktualnie od decyzji Ministra - może w istniejącej sytuacji startować w wyborach?

Formalnie na poziomie ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” nie widać takich przeszkód. Otwartym jest natomiast pytanie, czy nie staną temu na przeszkodzie uwarunkowania związane z procedurami sądowymi…

 

Komunikat Uniwersytetu Wrocławskiego

https://uni.wroc.pl/kalendarz-wyborow-rektora/

 

© 2022 Perspektywy.pl    O nas | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt

mgmgrandmarket.org Рабочее зеркало Vavada casino (Вавада) и регистрация с бонусами. Способы пополнения, регистрация, рабочие зеркала. Актуальное Леон бет зеркало всегда под рукой для ставок в любое время.