MegaBaza edukacyjna Perspektywy®

To dla Uniwersytetu historyczny moment – powiedział ks. prof. Ryszard Czekalski, otwierając Katedrę Ginekologii i Położnictwa UKSW, która powstała w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.

– Niespełna trzy lata temu powołano na UKSW Wydział Medyczny. Przez pierwsze dwa lata odbywały się zajęcia podstawowe, na trzecim roku zaczęliśmy szukać partnerów w postaci warszawskich szpitali, które otworzą drzwi przed naszym Uniwersytetem i pomogą kształcić przyszłych lekarzy. Jako pierwszy te drzwi otworzył dyrektor Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie Jarosław Rosłon - przypomniał rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dziękując za życzliwość i okazaną pomoc.
– Nie byłoby tej katedry, gdyby nie otwartość samorządu i marszałka Adama Struzika – kontynuował podziękowania ks. prof. Czekalski.

Na uroczystości władze województwa reprezentowała Elżbieta Lanc, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. Rektor UKSW podziękował jej za pośrednictwo w nawiązywaniu kontaktów między Uniwersytetem a warszawskimi szpitalami.

– To dla Uniwersytetu historyczny moment. Otwieramy pierwszą katedrę. Cieszę się, że ma to miejsce właśnie w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym, a pierwszą katedrą jest Katedra Ginekologii i Położnictwa. Liczę na to, że wspólnymi siłami wykształcimy dobrych lekarzy – zakończył rektor, a następnie przekazał prof. dr hab. Ewie Barcz nominację na funkcję kierownika Katedry.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali rektor UKSW ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor Szpitala dr Jarosław Rosłon, kierownik Katedry prof. dr hab. Ewa Barcz oraz dziekan Wydziału Medycznego. Collegium Medicum dr hab. Filip M. Szymański, prof. ucz.

W roku 2021 zakończyła się generalna modernizacja i remont zarówno oddziału ginekologiczno- położniczego jak również oddziału neonatologii, który będzie stanowił bazę dla Zakładu Neonatologii WMCM UKSW. Modernizacja została przeprowadzona ze środków Urzędu Marszałkowskiego, który przeznaczył na ten cel 27 milionów złotych.

Katedra Ginekologii i Położnictwa WMCM UKSW, w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie stanowi obecnie bazę dla studentów kierunku lekarskiego oraz kierunku pielęgniarstwo. Jest nowoczesną placówką obejmującą opieką perinatologiczną pacjentki zarówno w przypadkach ciąż i porodów fizjologicznych jak również w przypadku patologii ciąży. Jest ośrodkiem ginekologicznym, oferującym pełen zakres zabiegów diagnostycznych i operacyjnych dla pacjentek z chorobami ginekologicznymi. Szczególne miejsce w portfolio działań pracowników Katedry jest diagnostyka i leczenie problemów z zakresu uroginekologii.

Katedra Ginekologii i Położnictwa ściśle współpracuje z Poradnią Specjalistyczną w zakresie opieki ambulatoryjnej. Posiada doświadczoną kadrę specjalistów oraz pracowników naukowo-dydaktycznych. W Katedrze są hospitalizowane lub objęte opieką pacjentki z Ukrainy, które musiały uciekać z kraju ze względu na działania wojenne.

Źródło: https://uksw.edu.pl

© 2019 Perspektywy.pl    O nas | Patronaty | Polityka Prywatności | Znak jakości | Reklama | Kontakt